Międzyrzecz: zaraz rusza nabór do przedszkoli. Mamy dla was informator

Czytaj dalej
Fot. pixabay.com
Tomasz Rusek

Międzyrzecz: zaraz rusza nabór do przedszkoli. Mamy dla was informator

Tomasz Rusek

Do kiedy trzeba złożyć dokumenty? Do ilu placówek można? Czy decyduje kolejność zgłoszeń? I co jest punktowane? Sprawdziliśmy i mamy wszystkie odpowiedzi.

Przygotowaliśmy dla was informator na temat zbliżającej się rekrutacji. Przedstawiamy w nim podstawowe dane.

Pierwszy nie będzie lepszy

Nabór do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych rozpocznie się 25 lutego. Rekrutacja potrwa do 10 marca. Do placówek przyjmowane będą dzieci 3, 4, 5 i 6-letnie oraz do oddziału żłobkowego dzieci w wieku od 15 miesięcy do 3 lat.

Jak informuje ratusz, wszystkie wnioski złożone w terminie traktowane są jednakowo, więc o przyjęciu nie decyduje kolejność zgłoszeń. Nie ma więc sensu ustawiać się 25 lutego o 6.00 rano w kolejce do przedszkola. Formularz znajdziecie tutaj: www.gminamiedzyrzecz.przedszkola.vnabor.pl.

Pamiętajcie też, że jako rodzice macie prawo wskazać najwyżej trzy placówki, kto których chcielibyście posłać dziecko. Pamiętajcie, by na pierwszy miejscu wpisać przedszkole, na którym najbardziej wam zależy. Uważnie wypełnijcie formularz. Jeśli popełnić błąd lub nie wypełnicie którejś z rubryk, wtedy dostaniecie za to kryterium zero punktów.

Uwaga: rodzice, których dzieci już chodzą do przedszkola, by przedłużyć tam ich pobyt na kolejny rok, muszą do 17 lutego do 15.00 złożyć deklarację o kontynuowaniu wychowania przedszkolnego. Dokument dostaniecie w przedszkolu.

Nie zawsze wystarczy słowo

Punktowanych jest wiele kryteriów, m.in. samotne wychowywanie dziecka czy niepełnosprawność (malucha i/lub opiekuna). O ile jednak - by zdobyć punkty za wielodzietność - wystarczy oświadczenie rodzica, o tyle kwestię niepełnosprawności muszą poświadczać dokumenty i orzeczenia, a fakt bycia samotnym rodzicem wymaga złożenia prawomocnego wyroku sądu o rozwodzie lub separacji albo akt zgonu i oświadczenie o samotnym wychowaniu dziecka oraz niewychowywaniu żadnego dziecka wspólnie z jego rodzicem (może to być oryginał, notarialnie poświadczona kopia albo urzędowo poświadczony - zgodnie z art. 76a § 1 kodeksu postępowania administracyjnego - odpis lub wyciąg z dokumentu lub kopia poświadczona za zgodność z oryginałem przez rodzica kandydata).

Nie przeoczcie tych terminów

Jak wyglądają terminy? Listy dzieci zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych (uwaga: to nie to samo co przyjętych) do danej placówki zostaną opublikowane 27 marca o 15.00. Jeśli wasze dziecko zostanie zakwalifikowane, musicie do 3 kwietnia do 15.00 potwierdzić, że wasz maluch będzie tam chodził. Jeśli tego nie zrobicie, zostanie to potraktowane jak rezygnacja z miejsca. Po zakończeniu tej procedury 6 kwietnia zaprezentowane zostaną listy przyjętych.

Następnie 3 czerwca zacznie się rekrutacja uzupełniająca, która potrwa do 10 czerwca.

Za co ile punktów?

W pierwszym etapie postępowania rekrutacyjnego będą brane pod uwagę następujące kryteria:

W drugim etap postępowania rekrutacyjnego dochodzą kryteria gminne:

Pamiętaj o dokumentach

Sposób dokumentowania informacji zawartych we Wniosku Rekrutacyjnym jest następujący:

Dla potwierdzenia spełniania kryteriów gminnych:

POLECAMY:
Międzyrzecz: mamy dobre dobre wieści dla dzieci i rodziców!

Tomasz Rusek

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.