Mieszkańcy: Dom seniora w Świdnicy oficjalnie otwarty. On jest bardzo potrzebny

Czytaj dalej
Fot. Urząd Gminy Świdnica
Leszek Kalinowski

Mieszkańcy: Dom seniora w Świdnicy oficjalnie otwarty. On jest bardzo potrzebny

Leszek Kalinowski

Dom Dziennego Pobytu Senior plus w Świdnicy został oficjalnie otwarty. Starsze osoby mają zapewnione tu: opiekę, wyżywienie, ciekawe zajęcia, konsultacje lekarskie. Przygotowano 15 miejsc.

W otwarciu wzięli udział: zastępca wójta Izabela Mazurkiewicz, kierowniczka Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej Anna Mierzwa, proboszcz świdnickiej parafii ks, Robert Tomalka oraz pracownicy i pensjonariusze Domu Seniora. Był tort i prezenty. I. Mazurkiewicz wręczyła seniorom książki i gminne upominki i razem z A. Mierzwą serdecznie wszystkich przywitała w ich nowej placówce.

Dom seniora to zajęcia, wyżywienie, konsultacje lekarskie

Ośrodek wsparcia dziennego, który powstał z inicjatywy wójta Krzysztof Stefański, jest przygotowany na przejęcie 15 pensjonariuszy z terenu gminy Świdnica powyżej 60. roku życia. Seniorzy mają zapewniony dojazd, dwudaniowy obiad, dwa razy w miesiącu konsultacje lekarskie, zajęcia z terapii zajęciowej, fizjoterapii, zajęcia społeczno – kulturalne, w tym wsparcie wolontariatu międzypokoleniowego. Placówka jest czynna w dni robocze od godziny 8.00 do 16.00.

Dom seniora jest bardzo potrzebny

Dom Dziennego Pobytu Senior plus jest przystosowany dla osób niepełnosprawnych. Mieści się w nim duża sala, sala fizjoterapii, gabinet medyczny, biblioteczka, pomieszczenie socjalne, trzy toalety, w tym jedna z prysznicem.
- Mamy nadzieję, że pensjonariusze będą tutaj się czuli bardzo dobrze, znajdą życzliwość, zrozumienie, empatię i z przyjemnością będą do nas wracać każdego dnia – powiedziała Anna Mierzwa.
Mieszkańcy gminy Świdnica bardzo cieszą się z nowej placówki. Podkreślają, że społeczeństwo się starzeję. Coraz więcej osób potrzebuje różnego rodzaju wsparcia i takie inicjatywy jak Dom Seniora są bardzo potrzebne. Powinno ich w całym kraju powstawać jak najwięcej.

ZOBACZ TEŻ

SZPITALE, KTÓRE ROBIĄ TESTY NA KORONAWIRUSA

POLECAMY TEŻ

PARKING PRZY SZPITALU ZAMKNIĘTY

[promo]2911[/promo]

Leszek Kalinowski

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.