Leszek Kalinowski

Mieszkańcy Domu Kombatanta: - Niech nazwa będzie bez patrona

Rada Mieszkańców Domu Pomocy Społecznej dla Kombatantów przeprowadziła konsultacje na temat odgórnej decyzji o zmianie patrona. My jej nie akceptujemy- Fot. Leszek Kalinowski Rada Mieszkańców Domu Pomocy Społecznej dla Kombatantów przeprowadziła konsultacje na temat odgórnej decyzji o zmianie patrona. My jej nie akceptujemy- mówi Jadwiga Smołka
Leszek Kalinowski

Pensjonariusze zielonogórskiego Domu Kombatanta przyszli na wtorkową sesję rady miejskiej, by poprosić radnych o pomoc. Bo dowiedzieli się, że wojewoda zmienił im patrona. Nie jest już nim Jan Lembas, a ks. Konrad Herrmann.

- Jest nam przykro, bo nikt z nami na ten temat nie rozmawiał, choćby telefonicznie - mówiła Jadwiga Smołka, przewodnicząca rady mieszkańców Domu Pomocy Społecznej Dom Kombatanta. - O zmianie dowiedzieliśmy się od dyrektora, który przeczytał nam pismo od pana wojewody. Wiemy, że miał prawo zmienić patrona, ale czujemy, że zostaliśmy potraktowani przedmiotowo. W zaistniałej sytuacji przeprowadziliśmy wśród mieszkańców Domu Kombatanta konsultacje. Większość nie akceptuje tej zmiany.

Pozostało jeszcze 85% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Leszek Kalinowski

Jestem dziennikarzem działu informacyjnego. W "Gazecie Lubuskiej" pracuję od 1991 roku. Najczęściej poruszam tematy związane z Zieloną Górą i oświatą (przez lata prowadziłem strony dla młodzieży "Alfowe bajerowanie" - pozdrawiam wszystkich Alfowiczów rozsianych dziś po świecie). Z wykształcenia jestem magistrem filologii polskiej. Ukończyłem też dziennikarstwo oraz logopedię, a także podyplomowe studia "Praktyczne aspekty pozyskiwania funduszy unijnych".

W związku z ciszą wyborczą komentarze zostały wyłączone, zapraszamy z powrotem w niedzielę wieczorem.

plus.gazetalubuska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2020 Polska Press Sp. z o.o.