Kacper Chudzik

Mieszkańcy Głogowa apelują: - Nie demolujcie naszego parku!

Mieszkańcy Paulinowa boją się, że koparki zniszczą ich park Fot. Kacper Chudzik Mieszkańcy Paulinowa boją się, że koparki zniszczą ich park
Kacper Chudzik

- Przyjedźcie zobaczyć co się dzieje w parku na Paulinowie, budują ścieżkę rowerową, a przy okazji demolują to miejsce! - taką informacje otrzymaliśmy od mieszkańców osiedla. Wybraliśmy się więc na wskazane obszar.

W parku stał ciężki sprzęt, koparka i samochody. W krzakach leżały palety z krawężnikami, spora część trawnika była rozjeżdżona, a wokół starych drzew wysypano ziemie, tłuczeń, piach i inne materiały.

– Czy oni to potem doprowadzą do ładu? No i czy tym pięknym drzewom nie zaszkodzi to, że praktycznie na nich wysypane są materiały? Jak jechałam przez budowę S3, to widziałam, że drzewa są tam osłaniane od czegoś takiego. A tutaj róbta co chceta! Nie mam nic do tej ścieżki, ale czy nasz park jest bezpieczny? – zastanawia się pani Agnieszka (nazwisko do wiadomości redakcji), którą spotkaliśmy w okolicach miejsca robót. – Mam nadzieję, że drzewa jednak nie są zagrożone, a miasto przywróci nasz park do ładu! To takie piękne miejsce.

Uwagi mieszkańców, poparte zdjęciami przedstawiliśmy w ratuszu. - Nie ma innego miejsca, gdzie można by składować materiał potrzebny do wykonania zadania. A potrzebne są tony materiału na podbudowę, by ścieżkę wykonać. Nie jesteśmy zadowoleni z faktu, jak jest on składowany, ale obiecujemy, że teren będzie doprowadzony co najmniej do stanu pierwotnego, bo w parku będziemy, jeszcze w tym roku, robić także prace pielęgnacyjne - mówi Marta Dytwińska-Gawrońska, doradca prezydenta ds. kontaktów społecznych.

W ratuszu opracowano też pomysł, który ma sprawić, by przy okazji kolejnych inwestycji nie dochodziło do podobnych problemów. - By w przyszłości przy podobnych pracach uniknąć takich sytuacji, wprowadzamy do specyfikacji odpowiedni zapis wymuszający na wykonawcy zabezpieczenie drzew i innych roślin przed ewentualnym zniszczeniem. Zapis ten będzie umieszczany w każdej umowie z wykonawcą prac - dodaje M. Dytwińska-Gawrońska.

Przypomnijmy, że już niedługo na Paulinowie ruszy kolejna inwestycja. Chodzi o remont sporej części ulicy Samborskiej, która jest w opłakanym stanie. Dodatkowo wybudowane zostaną chodniki przy ulicy Lwowskiej. A to dopiero początek. Jak zapewniają władze miasta, osiedle Paulinów po latach wreszcie zacznie być doceniane.

Kacper Chudzik

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.