Kacper Chudzik

Mieszkańcy Głogowa apelują: - Nie demolujcie naszego parku!

Mieszkańcy Paulinowa boją się, że koparki zniszczą ich park Fot. Kacper Chudzik Mieszkańcy Paulinowa boją się, że koparki zniszczą ich park
Kacper Chudzik

- Przyjedźcie zobaczyć co się dzieje w parku na Paulinowie, budują ścieżkę rowerową, a przy okazji demolują to miejsce! - taką informacje otrzymaliśmy od mieszkańców osiedla. Wybraliśmy się więc na wskazane obszar.

W parku stał ciężki sprzęt, koparka i samochody. W krzakach leżały palety z krawężnikami, spora część trawnika była rozjeżdżona, a wokół starych drzew wysypano ziemie, tłuczeń, piach i inne materiały.

– Czy oni to potem doprowadzą do ładu? No i czy tym pięknym drzewom nie zaszkodzi to, że praktycznie na nich wysypane są materiały? Jak jechałam przez budowę S3, to widziałam, że drzewa są tam osłaniane od czegoś takiego. A tutaj róbta co chceta! Nie mam nic do tej ścieżki, ale czy nasz park jest bezpieczny? – zastanawia się pani Agnieszka (nazwisko do wiadomości redakcji), którą spotkaliśmy w okolicach miejsca robót. – Mam nadzieję, że drzewa jednak nie są zagrożone, a miasto przywróci nasz park do ładu! To takie piękne miejsce.

Uwagi mieszkańców, poparte zdjęciami przedstawiliśmy w ratuszu. - Nie ma innego miejsca, gdzie można by składować materiał potrzebny do wykonania zadania. A potrzebne są tony materiału na podbudowę, by ścieżkę wykonać. Nie jesteśmy zadowoleni z faktu, jak jest on składowany, ale obiecujemy, że teren będzie doprowadzony co najmniej do stanu pierwotnego, bo w parku będziemy, jeszcze w tym roku, robić także prace pielęgnacyjne - mówi Marta Dytwińska-Gawrońska, doradca prezydenta ds. kontaktów społecznych.

W ratuszu opracowano też pomysł, który ma sprawić, by przy okazji kolejnych inwestycji nie dochodziło do podobnych problemów. - By w przyszłości przy podobnych pracach uniknąć takich sytuacji, wprowadzamy do specyfikacji odpowiedni zapis wymuszający na wykonawcy zabezpieczenie drzew i innych roślin przed ewentualnym zniszczeniem. Zapis ten będzie umieszczany w każdej umowie z wykonawcą prac - dodaje M. Dytwińska-Gawrońska.

Przypomnijmy, że już niedługo na Paulinowie ruszy kolejna inwestycja. Chodzi o remont sporej części ulicy Samborskiej, która jest w opłakanym stanie. Dodatkowo wybudowane zostaną chodniki przy ulicy Lwowskiej. A to dopiero początek. Jak zapewniają władze miasta, osiedle Paulinów po latach wreszcie zacznie być doceniane.

Kacper Chudzik

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2022 Polska Press Sp. z o.o.