Renata Hryniewicz

Mieszkańcy gminy Słońsk mogą być spokojni. Woda jest dobra, a będzie lepsza

To jedno ze zdjęć, które przysłał Czytelnik. Widać na nim osad ze ścieków Fot. Czytelnik To jedno ze zdjęć, które przysłał Czytelnik. Widać na nim osad ze ścieków
Renata Hryniewicz

W oczyszczalni ścieków w Przyborowie w jednym zbiorniku jest za dużo szlamu i cały brud wylewa się do rzeki Postomii - zaalarmował nas zaniepokojony Czytelnik.

Pojechaliśmy do Słońska, żeby dowiedzieć się, jak wygląda sytuacja opisana przez Czytelnika. - Parametry ścieków oczyszczonych od lat mamy bardzo dobre. Są nawet lepsze niż zakłada pozwolenie wodno - prawne - mówi Mieczysław Pilarski, kierownik Zakładu Gospodarki Wodno - Ściekowej w Słońsku. - Czasami się tak zdarza, że osadu jest więcej, ale to są pozostałości po wysokiej wodzie. Dostają się do rowu, przez który płynie odkryta część rury.

Pozostało jeszcze 74% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Renata Hryniewicz

Moje działania reporterskie skupiają się na terenie powiatu słubickiego i sulęcińskiego. Szukam tu ludzi, miejsc, wydarzeń, o których warto pisać i je pokazywać. Szukam tematów, które niosą jakiś przekaz, pokazują ciekawe działania, ale także takich, w których poprzez nagłośnienie mogę pomóc rozwiązać problem. Zawsze staram się dociec prawdy wysłuchując różnych wariantów, jeśli chodzi o spór – wysłuchuję i opisuję obie strony. Staram się, żeby Czytelnik sam ocenił, po której stronie leży prawda. Można zgłosić mi każdy temat, każdy problem, każdą inicjatywę.
Jestem zawsze blisko ludzi i staram się spotykać z nimi osobiście, by ocenić sytuację, a w temacie ująć także emocje. Lubię pisać o ludziach i ich przeżyciach, pokazywać to, co w moim rejonie dzieje się dobrego, ale nie uciekam od spraw kontrowersyjnych, o czym nie raz przekonali się moi Czytelnicy.
Jestem optymistką i nigdy się nie załamuję. Wierzę, że zawsze jest jakieś wyjście. Lubię dobry żart i ludzi wesołych z pozytywną energią. Nie znoszę smutasów.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.