Mieszkańcy Krosna Odrzańskiego będą mieli w końcu swoją nazwę ulicy? Radni podjęli uchwałę. Co dalej?

Czytaj dalej
Fot. Łukasz Koleśnik
Łukasz Koleśnik

Mieszkańcy Krosna Odrzańskiego będą mieli w końcu swoją nazwę ulicy? Radni podjęli uchwałę. Co dalej?

Łukasz Koleśnik

Najpierw wydawało się, że będzie ulica Podgórna. Później okazało się, że jednak ul. Aleja Solidarności Krośnieńskiej. Po buncie mieszkańców miało znów dojść do zmiany na Podgórną. Jednak znowu pojawiły się przeszkody. Tym razem nie zgodził się IPN. Co dalej?

Po ogromnej liczbie listów od mieszkańców Krosna Odrzańskiego wojewoda przychylił się do tego, aby była ulica Wojsk Ochrony Pogranicza nosiła nazwę Podgórna. Sprzeciwił się jednak Instytut Pamięci Narodowej.

- Sprawa toczy się już dwutorowo. Zaskarżyliśmy poprzednią decyzję wojewody do sądu, ponieważ uznaliśmy, że nie powinien wydawać zarządzenia zastępczego i osobiście zmienić nazwę ulicy WOP na ul. Aleja Solidarności Krośnieńskiej - mówi burmistrz Marek Cebula. - Dlaczego? Ponieważ nie byliśmy bezczynni jako samorząd w tej sprawie. Przeprowadzane były konsultacje, mieszkańcy wyrazili swoje zdanie i chcieli nadać nazwę - ulica Podgórna.

Pozostało jeszcze 60% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Łukasz Koleśnik

Co robię?


Żadna tematyka mnie nie odstrasza. Biznes, polityka, sport, reportaże, fotoreportaże, relacje, newsy, historia. Dzięki temu też pogłębiam swoją wiedzę i doskonalę swoje umiejętności.


Największą satysfakcję z pracy mam wtedy, kiedy w jakiś sposób mogę pomóc. Dlatego często opisuję ludzi z problemami, chorych i potrzebujących oraz zachęcam do pomocy. I kiedy uda się pomóc nawet w najmniejszym stopniu, to jest plus. 


Działam głównie na terenie powiatu krośnieńskiego. Obecnie trzymam rękę na pulsie, jeśli chodzi o poszczególne inwestycje w regionie, jak chociażby przygotowywane podniesienie zabytkowego mostu w Krośnie Odrzańskim (Czy zabytkowy most w Krośnie Odrzańskim zostanie podniesiony w tym roku? To coraz mniej prawdopodobne), przyglądam się rozwojowi szpitala w regionie (Zachodnie Centrum Medyczne w końcu kupiło nowy rentgen do szpitala. Budynek w Gubinie doczeka się termomodernizacji).


Jak trafiłem do Gazety Lubuskiej?


W Gazecie Lubuskiej jestem zatrudniony od kwietnia 2015 roku. Wcześniej też pracowałem jak dziennikarz, głównie na terenie Gubina i okolic. Tam stawiałem też swoje pierwsze kroki w zawodzie, poznałem podstawy, złapałem kontakty.


Początkowo nie łączyłem swojej przyszłości z dziennikarstwem. Myślałem o informatyce albo aktorstwie (wiem, spory rozstrzał ;) ). Ostatecznie trafiłem jednak na studia do Wrocławia, gdzie studiowałem na kierunku Dziennikarstwo i komunikacja społeczna. Poszczęściło mi się i po studiach zacząłem pracę w zawodzie oraz trwam w nim do dziś.


O mnie


Jestem miłośnikiem piłki nożnej oraz koszykówki. Od lat zapalony kibic Borussii Dortmund. Łatwo się domyślić, że w wolnym czasie lubię oglądać mecze, ale nie tylko. Czytam książki. Głównie kryminały lub biografie. Kinomaniak. Oglądam filmy (fan Gwiezdnych Wojen, ale tych starych) i seriale (za dużo by wymieniać). Lubię czasem pobiegać (za rzadko, co po mnie widać ;) ). Tak w skrócie. To tyle :)

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.