Mieszkańcy Krosna wspólnie szykują potężny protest

Czytaj dalej
Fot. Łukasz Koleśnik
Łukasz Koleśnik

Mieszkańcy Krosna wspólnie szykują potężny protest

Łukasz Koleśnik

Wczoraj w Krośnie Odrzańskim z dwóch komitetów protestacyjnych powstał jeden - Komitet Obrony Budowy Obwodnicy. W marcu zorganizuje on wielką manifestację.

W styczniu powołano do życia dwa komitety: „Utraconej nadziei?” oraz Komitet Obrony Budowy Obwodnicy. Było to spowodowane wykreśleniem z tegorocznego budżetu państwa dokumentacji obwodnicy. Inwestycja wciąż widnieje w programie krajowym, ale mieszkańcy mają dość jej przekładania, natomiast burmistrz Marek Cebula podkreśla, że jak teraz nie rozpocznie się procedury związanej z obwodnicą, to będzie na nią trzeba czekać kolejne 50 lat.

W lutym zorganizowano dwie blokady mostu, jednak nie odniosły one pożądanego skutku. Dlatego też dwa komitety postanowiły połączyć siły. Wczoraj po południu z dwóch komitetów powstał jeden i nosi nazwę już znaną, czyli Komitet Obrony Budowy Obwodnicy. Zmieni się logo.

Przewodniczącym został Krzysztof Pobiedziński, który do tej pory reprezentował komitet „Utraconej nadziei?”.
Nowy komitet planuje manifestację w przedziale 15-18 marca. Jak zapowiadają członkowie, ma być mocna i drastyczna, aby Krosno zostało w końcu zauważone.

Łukasz Koleśnik

Co robię?


Żadna tematyka mnie nie odstrasza. Biznes, polityka, sport, reportaże, fotoreportaże, relacje, newsy, historia. Dzięki temu też pogłębiam swoją wiedzę i doskonalę swoje umiejętności.


Największą satysfakcję z pracy mam wtedy, kiedy w jakiś sposób mogę pomóc. Dlatego często opisuję ludzi z problemami, chorych i potrzebujących oraz zachęcam do pomocy. I kiedy uda się pomóc nawet w najmniejszym stopniu, to jest plus. 


Działam głównie na terenie powiatu krośnieńskiego. Obecnie trzymam rękę na pulsie, jeśli chodzi o poszczególne inwestycje w regionie, jak chociażby przygotowywane podniesienie zabytkowego mostu w Krośnie Odrzańskim (Czy zabytkowy most w Krośnie Odrzańskim zostanie podniesiony w tym roku? To coraz mniej prawdopodobne), przyglądam się rozwojowi szpitala w regionie (Zachodnie Centrum Medyczne w końcu kupiło nowy rentgen do szpitala. Budynek w Gubinie doczeka się termomodernizacji).


Jak trafiłem do Gazety Lubuskiej?


W Gazecie Lubuskiej jestem zatrudniony od kwietnia 2015 roku. Wcześniej też pracowałem jak dziennikarz, głównie na terenie Gubina i okolic. Tam stawiałem też swoje pierwsze kroki w zawodzie, poznałem podstawy, złapałem kontakty.


Początkowo nie łączyłem swojej przyszłości z dziennikarstwem. Myślałem o informatyce albo aktorstwie (wiem, spory rozstrzał ;) ). Ostatecznie trafiłem jednak na studia do Wrocławia, gdzie studiowałem na kierunku Dziennikarstwo i komunikacja społeczna. Poszczęściło mi się i po studiach zacząłem pracę w zawodzie oraz trwam w nim do dziś.


O mnie


Jestem miłośnikiem piłki nożnej oraz koszykówki. Od lat zapalony kibic Borussii Dortmund. Łatwo się domyślić, że w wolnym czasie lubię oglądać mecze, ale nie tylko. Czytam książki. Głównie kryminały lub biografie. Kinomaniak. Oglądam filmy (fan Gwiezdnych Wojen, ale tych starych) i seriale (za dużo by wymieniać). Lubię czasem pobiegać (za rzadko, co po mnie widać ;) ). Tak w skrócie. To tyle :)

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.