Mieszkańcy Kunic nie chcą takich sąsiadów!

Czytaj dalej
Fot. Liliana Hachani
Liliana Hachani

Mieszkańcy Kunic nie chcą takich sąsiadów!

Liliana Hachani

W Żarach lokatorzy zalegający z opłatami są dużym problemem dla miasta. Dlatego postanowiono ulokować ich w kontenerach socjalnych.

- Nie chcemy tu takich sąsiadów. Dlaczego właśnie do nas chcą sprowadzić uciążliwych lokatorów? Tu mieszkają ludzie którzy pracują lub mają renty. Staramy się dbać o mieszkania i czystość na osiedlu. Jeśli ci ludzie tam sprawiają problemy, to tutaj będą robić to samo - mówi Bożena Nowak.

Miasto wyda 100 tys. zł. na zakup czterech kontenerów. Staną na osiedlu domków socjalnych przy ulicy Powstańców Wlkp. w podżarskich Kunicach. Zamieszkać w nich mają lokatorzy zalegający z opłatami i uciążliwi dla innych. Jednak mieszkańcom osiedla ten pomysł się nie podoba. Uważają, że władze miasta powinny znaleźć inną lokalizację dla niechcianych lokatorów. Boją się, że nowi sąsiedzi przysporzą im jedynie problemów.

- To że mieszkamy w lokalach socjalnych nie znaczy, że jesteśmy gorsi. Chcemy aby burmistrz się z nami spotkała - mówi B. Nowak.
Liliana Hachani - To że mieszkamy w lokalach socjalnych nie znaczy, że jesteśmy gorsi. Chcemy aby burmistrz się z nami spotkała - mówi B. Nowak.

- Mam w domu niepełnosprawną córkę. Jeśli mi postawią te kontenery tuż za oknem, to co moje dziecko będzie przez nie oglądać? Pewnie pijaństwo i same rozróby - mówi Krystyna Stojanowska.

Duże obiekcje w tej sprawie ma również Maria Kozak. Jej prywatna posesja położona jest blisko budynków socjalnych. Jeśli miasto dostawi jeszcze kontenery odległość ta znacznie się zmniejszy. - Mój dom i działka stracą wtedy na wartości - stwierdza kobieta.

4 kontenery staną na osiedlu socjalnym przy ul. Powstańców Wielkopolskich

Na poniedziałek zaplanowane jest spotkanie władz miasta z mieszkańcami osiedla. Na pytania i wątpliwości zainteresowanych odpowie Prezes Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej Krzysztof Tuga. - Zorganizowałem to spotkanie, żeby rozwiać wątpliwości mieszkańców i poinformować o naszych działaniach.

Radna Edyta Gajda uważa, że do takiego spotkania powinno dojść wcześniej. Uspokoiłoby mieszkańców, którzy czują się zaniedbani i odstawieni na boczny tor. Według E. Gajdy osiedle może coś jednak zyskać na umieszczeniu tam kontenerów. - Mam nadzieję, że skoro miasto stawia tam socjalne kontenery to weźmie również to miejsce pod uwagę w kwestii inwestycji.

- To że mieszkamy w lokalach socjalnych nie znaczy, że jesteśmy gorsi. Chcemy aby burmistrz się z nami spotkała - mówi B. Nowak.
Liliana Hachani Spotkanie informacyjne zorganizował Krzysztof Tuga.

Mieszkańcy osiedla mają nadzieję, że na poniedziałkowym spotkaniu pojawi się burmistrz Żar Danuta Madej. Chcą ją przekonać do znalezienia innej lokalizacji dla kontenerów. Niektórzy z nich mają nawet pomysły na to gdzie je ulokować tak, aby nikomu nie przeszkadzały.

Liliana Hachani

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.