Dorota Lipnicka

Mieszkańcy odcięci od świata. Czy połączenie kolejowe za milion złotych wróci?

Kolej zobowiązała się do ponownego przeliczenia podróżujących wspólnie z samorządem. Fot. Czytelnik Kolej zobowiązała się do ponownego przeliczenia podróżujących wspólnie z samorządem.
Dorota Lipnicka

Mieszkańcy wiosek na trasie Rzepin-Zbąszynek zostali całkowicie odcięci od świata. Z rozkładu jazdy pociągów zniknęło tak ważne dla nich połączenie kolejowe. Czy jest szansa, aby wróciło?

- Nie każdy z nas ma samochód, aby swobodnie dojechać do miasta - skarżą się mieszkańcy Toporowa - w naszej wiosce mieszka wiele starszych osób, które nie mają teraz jak dostać się do lekarza, apteki czy sklepu. Tak nie może być! Przez Toporów nie jeździ teraz ani autobus ani pociąg. Nie mamy żadnego połączenia publicznego do Łagowa. Podobna sytuacja dotyczy wielu innych wiosek w okolicy, w niektórych nie ma nawet małego sklepiku spożywczego.

Pozostało jeszcze 80% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Dorota Lipnicka

Moja praca codziennie stawia przede mną ciekawe wyzwania. Każdego dnia poznaję nowych ludzi. Piszę o ich problemach, ale także sukcesach i radościach. Praca ta sprawia mi ogromną przyjemność. Od samego początku współtworzę "Głos Międzyrzecza i Skwierzyny".

W wolnych chwilach uwielbiam czytać, chodzić do kina, podróżować.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.