Mieszkańcy pomagają Wojciechowi

Czytaj dalej
Fot. Dariusz Brożek
Dariusz Brożek

Mieszkańcy pomagają Wojciechowi

Dariusz Brożek

Prawie 28 litrów krwi zebrano podczas akcji zorganizowanej przez siatkarzy i żołnierzy.

Siatkarze Orła i żołnierze z Międzyrzecza rozegrali w środę towarzyski mecz. Obie drużyny pokazały pazury, ale w tym przypadku wynik był sprawą drugorzędną. Ważniejsza było to, że wcześniej kilkadziesiąt osób oddało krew dla byłego zawodnika Orła Wojciecha Wesołowskiego. Sportowe spotkanie było tylko zwieńczeniem dobroczynnej akcji.

O ciężkiej chorobie znanego siatkarza pisaliśmy już przd dwoma tygodniami. Nasz artykuł odbił się szerokim echem w Międzyrzeczu, gdzie W. Wesołowski grał w Orle i był nauczycielem. W środę, 6 września, międzyrzeccy siatkarze zorganizowali zbiórkę krwi dla chorego kolegi. Do akcji przyłączyli się żołnierze stacjonującej w mieście elitarnej 17. Wielkopolskiej Brygady Zmechanizowanej. Rano na parkingu przed halą sportowo-widowiskową zaparkował tzw. krwiobus Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Zielonej Górze, przed którym ustawiła się długa kolejka mieszkańców. Przeważali mundurowi, wśród których wypatrzyliśmy m.in. prezesa żołnierskiego klubu Honorowych Dawców Krwi „Żołnierska Krew” Mirosława Filipkiewi-cza, który oddał już ponad 120 litrów krwi i jej osocza.

Życiodajny lek oddał też szef sztabu „siedemnastej” ppłk Grzegorz Kaliciak. – Zbiórka krwi dla Wojtka Wesołowskiego to bardzo dobry pomysł – zaznaczał.

Krew oddali także policjanci, m.in. szef „drogówki” podkomisarz Piotr Szczepanik. Oraz uczniowie Technikum nr 2 i kilku pracowników Gospodarczego Banku Spółdzielczego, który jest tytularnym sponsorem Orła. Wynik akcji jest imponujący – mieszkańcy oddali łącznie prawie 28 litrów bezcennego leku!

Krew dla Wojtka Wesołowskiego oddał m.in. ppłk Grzegorz Kaliciak, szef sztabu 17 Wielkopolskiej Brygady Zmechanizowanej.
Dariusz Brożek Krew dla Wojtka Wesołowskiego oddał m.in. ppłk Grzegorz Kaliciak, szef sztabu 17 Wielkopolskiej Brygady Zmechanizowanej.

Po południu blisko 200 osób przyszło do hali sportowo-widowiskowej na mecz siatkówki, który był ukoronowaniem zbiórki krwi. W sportowe szranki stanęli zawodnicy Orła i siatkarska reprezentacja „siedemnastej”. Drużynę żołnierzy wzmocniło dwóch siatkarzy Orła – Damian Misterski i Michał Richter, którzy służą w „siedemnastej”.

Po widowiskowym pojedynku wygrali siatkarze Orła 3:1. Jak zaznaczał spiker Jerzy Rudnicki, wynik spotkania był sprawą drugorzędną. – Inicjatywa zbierania krwi dla Wojtka się udała. To jest najważniejsze – podkreślał szkoleniowiec Orła Marcin Karbowiak.

Dariusz Brożek

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.