Marta Dudka

Mieszkańcy: Tempo robót w Przylepie jest za wolne

Czesława Łysiak martwi się, że przeciąga się remont drogi. Fot. Mariusz Kapała Czesława Łysiak martwi się, że przeciąga się remont drogi.
Marta Dudka

- Robili nam drogę i nagle przestali - martwią się mieszkańcy. Dyr. Urbański: - Ziemia jest zmarznięta i nic nie można robić.

Mieszkańcy w końcu doczekali się remontu ulicy Robotniczej. To dla nich bardzo ważne, bo droga była stara, nieutwardzona i podczas deszczu spływała nią ziemia z wodą. Światełko w tunelu pojawiło się po połączeniu miasta i gminy. - Dostaliśmy z bonusa 14,5 mln złotych. Lwią część przeznaczyliśmy właśnie na drogi, które są tak bardzo ważne dla mieszkańców - mówi sołtys Zielonej Góry Przylepu Mieczysław Momot.

Prace ruszyły w listopadzie, mieszkańcy odetchnęli z ulgą. - Chyba wszystkim nam wtedy ulżyło, jakaś taka radość wstąpiła w sąsiadów - opowiada Czesława Łysiak. Prace szły szybko... jednak jak zauważają sąsiedzi pani Czesławy, Teresa i Bolesław Gregorowiczowie, pracownicy nagle przestali się pojawiać. - Mimo że ładne słońce świeciło nikogo nie było na placu robót. Tyle czekaliśmy na tę drogę - żali się pani Teresa i dodaje: - Zostawili wszystko takie rozkopane, a my nawet samochodem nie możemy dojechać do naszych domów.

Prawda jest taka, że drogowcy skorzystali z pięknej pogody jaka była w listopadzie i grudniu. - Teraz przyszły siarczyste mrozy, nikt nie remontuje żadnej drogi. Piękne słoneczko może świecić nawet przy 15 stopniach na minusie, a specjalistycznego sprzętu nie da rady wbić w ziemię. Taka jest zmarznięta - tłumaczy Paweł Urbański, dyrektor departamentu inwestycji i zarządzania drogami. Prace ruszą od razu jak zima odpuści. - Na razie wydaję zgodę tylko na interwencyjne roboty, gdy jest jakaś awaria - mówi P. Urbański.

Bonus połączeniowy
Ile dostaną sołectwa z bonusa połączeniowego w ciągu pięciu lat:

W większości sołectw Dzielnicy Nowe Miasto mieszkańcy postanowili przeznaczyć pieniądze z połączenia na remont dróg. W Zielonej Górze Ługowie uznali, że budowa wielofunkcyjnego boiska, ma dla nich priorytetowe znaczenie. Jako drugie zadanie, w hierarchii ważności, wybrali budowę oświetlenia drogowego wzdłuż jednej z bocznych ulic, gdzie powstały w ostatnich latach nowe domy mieszkalne.

Marta Dudka

Opiekuję się terenem gminy Świdnica, Nowogród Bobrz. i Czerwieńsk oraz terenem byłej gminy Zielona Góra.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.