Tomasz Rusek, (KK) (ZEB) Aleksandra Gajewska

Mieszkańcy wiedzą, co warto robić

Miejsce na integracyjny plac zabaw w Gorzowie pokazują: Kamil Bednarz i Anna Zaleska Fot. Tomasz Rusek Miejsce na integracyjny plac zabaw w Gorzowie pokazują: Kamil Bednarz i Anna Zaleska
Tomasz Rusek, (KK) (ZEB) Aleksandra Gajewska

Międzyrzecz/Gorzów/Sulęcin. Miejska plaża i integracyjny plac zabaw wśród zwycięzców głosowania w Międzyrzeczu i Gorzowie

W Sulęcinie trwa kwalifikowanie pomysłów mieszkańców do głosowania nad przyszłorocznym budżetem obywatelskim. Wśród nich jest rozbudowa kąpieliska przy Winnej Górze, o która zabiega Jan Zaborowski. Poparciem mieszkańców cieszy się też sfinansowanie projektu budowy pływalni przy jednej ze szkół. Mieszkańcy wybiorą pięć pomysłów, każdy za 100 tys. zł. Głosowanie w Sulęcinie rusza wkrótce.

Międzyrzeczanie i gorzowianie już skończyli głosować i znamy wyniki. W Miedzyrzeczu o pół miliona złotych do podziału walczyło 27 pomysłów, na które głosowało ponad 17 tys. osób. Powstanie m.in. plaża miejska w delcie Obry i Paklicy, w sąsiedztwie amfiteatru. Bez dostępu do rzeki, ale na piaszczystym placu. Staną tu ławki i wygodne leżaki. Inny mały (do 25 tys. zł) projekt to wybieg dla psów z torem do zabawy w sąsiedztwie komendy policji. Wśród dużych projektów (do 100 tys. zł) jest ogrodzenie kortów na stadionie i chodnik „na skróty”. - Ma prowadzić od ul. Chrobrego do kładki na Obrze, gdzie uczniowie pobliskich szkół wydeptali już swój trakt - mówi Tadeusz Filus, autor projektu. Najwięcej głosów otrzymały projekty oświatowe. Wygrała SP 2 w Międzyrzeczu i projekt podbudowy pod boisko ze sztucznej trawy. W sołectwach najwięcej głosów otrzymała budowa chodnika przy ul. Dworcowej w Bobowicku.

Miejsce na integracyjny plac zabaw w Gorzowie pokazują: Kamil Bednarz i Anna Zaleska
Dariusz Brożek Tadeusz Filus walczył o wygodny dla mieszkańców Międzyrzecza skrót.

W Gorzowie w kategorii ogólnomiejskiej wygrała budowa integracyjnego placu zabaw na górkach za filharmonią, połączona z rozbudową ścieżek rowerowych.

- Plac będzie miał cztery strefy , w tym muzyczną - cieszyła się Iwona Kotwicka, jedna z pomysłodawców. Powody do radości miał też Wojciech Pięta, bo ten „dodatek rowerowy” do placu zabaw to jego pomysł. Przeszły też kolejne jego projekty - na zawody ekstremalne w skate parku w Parku Kopernika oraz zawody smoczych łodzi na Warcie. Co ciekawe, ekstremalne show będzie w skate parku, który W. Pięta... wywalczył w poprzednim budżecie obywatelskim.

W Gorzowie do podziału były ponad 4 mln zł. Głosowało 6.364 mieszkańców. Przypomnijmy: w tym roku osiedlowe inwestycje mieszkańcy aż dziewięciu dzielnic wybrali na sąsiedzkich spotkaniach. Porozumienia nie było tylko na Zawarciu. Tam trzeba było wybrać pomysły w drodze głosowania. Wygrała przebudowa ul. Tkackiej. Pełną listę wybranych inwestycji znajdziecie na stronie: gazetalubuska.pl/gorzow.

53 pomysły wybrali mieszkańcy Gorzowa od 2012 r., od kiedy w mieście jest budżet obywatelski, w tym 14 jest wykonywanych w roku. Tegoroczna edycja przyniosła łącznie aż 47 pomysłów do wykonania.

Tomasz Rusek, (KK) (ZEB) Aleksandra Gajewska

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.