Mieszkańcy Zielonej Góry zdecydowali, jaki będzie Gęśnik

Czytaj dalej
Fot. Mariusz Kapała GL
Natalia Dyjas

Mieszkańcy Zielonej Góry zdecydowali, jaki będzie Gęśnik

Natalia Dyjas

W trakcie czwartkowej konferencji prasowej przedstawiono wstępne wyniki konsultacji społecznych w sprawie Doliny Gęśnika w Zielonej Górze.

Przypomnijmy: konsultacje odbyły się w połowie maja, podczas festynu w Dolinie. Największym zainteresowaniem ze strony mieszkańców cieszyła się realizacja parku linowego, toru saneczkowego czy łąk i plaż do wypoczynku.- Z badań wynika, że dla mieszkańców bardzo ważne jest połączenie atrakcji z jak najmniejszą ingerencją w przestrzeń Gęśnika - mówiła jedna z organizatorek konsultacji Dorota Bazuń, z Fundacji Partycypacja. - Te rozmowy okazały się świetnym ćwiczeniem z demokracji i mamy nadzieję, że powstanie z nich coś fajnego - dodała Bazuń.

Dolina Gęśnika w Zielonej Górze
Mariusz Kapała GL Największym zainteresowaniem ze strony mieszkańców cieszyła się realizacja parku linowego, toru saneczkowego czy łąk i plaż do wypoczynku.

Dalszym etapem prac będzie opracowanie zarysu projektu wraz z kosztorysem w węższym gronie ekspertów, naturalnie z uwzględnieniem głosu mieszkańców. -Wstępny koszt projektu rewitalizacji Gęśnika to 7 mln złotych - mówił podczas konferencji prasowej w urzędzie miasta radny Filip Gryko. Wniosek o dofinansowanie z funduszy europejskich zostanie złożony przez organizatorów do września tego roku. Miasto przewiduje również częściowe dofinansowanie inwestycji. - Planujemy stworzenie ścieżek oraz dróg rowerowych, miejsc odpoczynku oraz przestrzeni do rekreacji dla psów - informowała Małgorzata Maśko-Horyza z Fundacji Partycypacja.

Natalia Dyjas

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.