Mieszkańcy zyskają kolejny, zielony park

Czytaj dalej
Fot. Fot. glogow.pl
Filip Pobihuszka

Mieszkańcy zyskają kolejny, zielony park

Filip Pobihuszka

Już niedługo Głogów wzbogaci się o kolejne tereny rekreacyjne. Właśnie ruszyły prace porządkowe nad Odrą, na Ostrowie Tumskim.

Rozpoczęły się prace, których celem jest oddanie mieszkańcom do dyspozycji kolejnych terenów zielonych. Chodzi o okolicę ul. Dzieci Głogowskich na Ostrowie Tumskim. - Szkoda by takie miejsce niszczało i służyło za śmietnik. Teren czysty i zielony powinien służyć głogowianom i tak się stanie. Już w przyszłym roku będzie to miejsce do rekreacji i wypoczynku mieszkańców - mówi prezydent miasta, Rafael Rokaszewicz. Obecnie wywożone są śmieci i gruz, wycinane krzaki, teren jest równany. A po wyrównaniu i zasianiu tam trawy, będzie służył głogowianom do odpoczynku. W kolejnych etapach zamontowane będę elementy małej architektury jak ławki czy kosze na śmieci.

Warto wspomnieć, że miesiąc temu pisaliśmy o podobnej inicjatywie - na terenach między ulicami K. Sprawiedliwego i B. Śmiałego gimnazjaliści z głogowskich szkół zasadzili ok. 500 drzewek, które były pierwszym krokiem do utworzenia w tym miejscy prawdziwego parku.

Filip Pobihuszka

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.