Jarosław Miłkowski

Mieszkanie na Start na starcie. Kto chętny na dopłaty do M3?

Kto już zamieszka, będzie płacił obniżony czynsz. Dopłatę właścicielowi mieszkania (kilkaset złotych) będzie wypłacała gmina. Fot. Pixabay.com Kto już zamieszka, będzie płacił obniżony czynsz. Dopłatę właścicielowi mieszkania (kilkaset złotych) będzie wypłacała gmina.
Jarosław Miłkowski

1 stycznia wszedł w życie nowy rządowy program Mieszkanie na Start. Pozwoli zdobyć dopłatę do wynajmu mieszkania. Na razie nie wszystkie gminy jednak o nim wiedzą...

- Mieszkanie na Start to załatanie nieudanego programu Mieszkanie Plus, które na razie doprowadziło do wybudowania w całej Polsce jedynie 500 mieszkań. Przy okazji okazało się, że czynsze w nich nie są tak tanie, jak zapowiadano. Cena najmu to od 13 zł do dwudziestu kilku złotych za metr – mówi nam Zenon Bambrowicz, prezes Lubuskiej Izby Budownictwa.

Pozostało jeszcze 87% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Jarosław Miłkowski

Jestem dziennikarzem gorzowskiego działu miejskiego "Gazety Lubuskiej". Zajmuję się tym, co na co dzień dzieje się w Gorzowie - opisuję to, co dzieje się w magistracie, przyglądam się miejskim inwestycjom, jestem też blisko Czytelników. Często piszę teksty o problemach, z którymi mieszkańcy przychodzą do naszej redakcji w Gorzowie (Park 111, ul. Sikorskiego 111, II piętro). Poza tym bliskie mi są tematy związane z Kościołem. Od dzieciństwa jestem też miłośnikiem żużla, więc zajmuję się też tą dyscypliną sportu. Gdy żużlowcy rozgrywają sparingi, turnieje szkoleniowe a także jeżdżą w turniejach za granicą Polski, wybieram się tam z aparatem fotograficznym.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.