Natalia Dyjas-Szatkowska

Mikołaje! Czy macie odwagę pobiec, by pomóc innym?

Mnóstwo energii - tego jednemu z organizatorów, Radosławowi Brodzikowi, odmówić nie można! Fot. Magda Weidner Mnóstwo energii - tego jednemu z organizatorów, Radosławowi Brodzikowi, odmówić nie można!
Natalia Dyjas-Szatkowska

Przed nami trzeci Bieg Dobrych Mikołajów. Zielonogórzanie udowodnili, że mają wielkie serca i chcą pomagać. Czy podobnie będzie i w tym roku? Gdzie można się zapisać na Bieg Dobrych Mikołajów? Kto może wziąć w nim udział? Na co zbierane są pieniądze w tym roku?

Czy to mróz, czy plucha zielonogórzanie do tej pory nie zawiedli i chętnie brali udział w Biegu Dobrych Mikołajów. Nic dziwnego - w końcu akcja ma na celu nie tylko propagowanie zdrowego trybu życia, ale i pomaganie innym.

A w tym roku szykuje nam się sporo zmian.

- Tym razem zbieramy środki na ferie zimowe dla dzieci i młodzieży z nowo powstającej świetlicy socjoterapeutycznej Karuzela, będącej pod opieką Stowarzyszenia Twórczych Aktywnych Rodziców „STAR” - mówią organizatorzy biegu, który odbędzie się już 10 grudnia.

Nowością jest też na pewno trasa. Do tej pory Mikołaje biegali na terenie tzw. Dzikiej Ochli.

- W tym roku trasa biegu prowadzić będzie przez leśne ścieżki Nadleśnictwa Przytok, które są zlokalizowane przy Osiedlu Pomorskim i Osiedlu Śląskim w Zielonej Górze - informuje Radosław Brodzik z Zielona Góro Zacznij Biegać. - Chcemy pokazać, że na os. Pomorskim są świetne miejsca do biegania.

Zapisy na specjalnej stronie internetowej: www.pulsarsport.pl już trwają! Pamiętajmy, że zapisać można się tylko drogą elektroniczną.

Pobiec mogą i dorośli, i dzieci. Najmłodsi mają szansę wziąć udział Biegu Małego Mikołaja. Są aż cztery grupy wiekowe: dzieci w wieku 2-3 lat pobiegną 50 metrów, 4-7: 200 metrów, 8-11: 400 metrów, nastolatkowie w wieku: 12-15 lat: 800 metrów. Tutaj start przewidziano na godzinę 11.00.

Przed dorosłymi jest już o wiele większe wyzwanie. Nieco starsze Dobre Mikołaje wyruszą o godz. 12.00 i przebiegną aż 6 kilometrów.

Limit? 100 uczestników biegu dziecięcego i 300 w biegu dorosłych.

No dobrze, ale jak wysiłek sportowy może pomóc dzieci i młodzieży ze świetlicy socjoterapeutycznej? To proste. Wpisowe na bieg dorosłych wynosi 30 zł, za bieg dziecięcy 10 zł. Warto się pospieszyć, bo zapisy potrwają już tylko do 30 listopada. Im szybciej wpłacimy wpisowe, tym bardziej ułatwimy pracę organizatorom, którzy już dziś apelują, że jeśli ktoś zdecyduje się wycofać z biegu, to powinien poinformować o tym nieco wcześniej...

Jak to zwykle przy imprezach organizowanych m.in. przez Zielona Góro Zacznij Biegać zwykle bywa - inicjatorzy akcji zapewniają wszystkim uczestnikom sporo atrakcji. Nie zabraknie tradycyjnie już rozgrzewki mikołajkowej.

- Mnóstwo atrakcji szykują rodzice ze stowarzyszenia „Star” - mówi Radosław Brodzik z ZGZB. - Kto chce się dowiedzieć, co to za akcje, niech przyjdzie na bieg! Mogę zdradzić, że na zwycięzców czekają... ekologiczne puchary.

Nie zabraknie też akcji dla najmłodszych biegaczy.

- Podobnie jak i podczas poprzedniego Biegu Dobrego Mikołaja i tym razem będziemy obecni na wydarzeniu - mówi Agnieszka Klukowska, prezes Innowacyjnego Klubu Rodzica. - Pomalujemy też buzie małym i dużym Mikołajom.

To co? Zmierzycie się z takim wysiłkiem fizycznym? Cel jest szczytny! A i zabawa zapowiada się jak zwykle przednia. Do biegu, gotowi, start!

Natalia Dyjas-Szatkowska

Dzień dobry! Nazywam się Natalia Dyjas-Szatkowska i jestem rodowitą zielonogórzanką. Pracuję w "Gazecie Lubuskiej" od 2016 roku. I choć z wykształcenia jestem filologiem polskim i teatrologiem, to swoją pracę zawodową związałam właśnie z mediami. 


W obszarze moich działań znajdują się:   • problemy i sprawy Zielonej Góry,

  • kwestie, które poruszają mieszkańców powiatu zielonogórskiego.


Ważne są dla mnie codzienne problemy mieszkańcówsprawy społeczne i kulturalne naszego regionu. Nie jest mi obojętny los zwierzaków i często piszę o nich na naszych łamach. Lubię spotkania z ludźmi i to właśnie nasi Czytelnicy są dla mnie wielką inspiracją. To oni podpowiadają, czym warto się zająć, co ich boli, denerwuje, ale i cieszy. 


Zawsze lubiłam rozmawiać z ludźmi. Jako osoba, która pracowała z nimi podczas organizacji różnych wydarzeń kulturalnych i festiwali, zrozumiałam, że to właśnie człowiek i jego historia są dla mnie najważniejsze. To więc chyba nie przypadek, że zaczęłam pracę w dziennikarstwie... 


W wolnych chwilach (jeśli jakaś się znajdzie... :)) nałogowo pochłaniam książki (kryminałom mówię nie, ale mocno kibicuję nowej, polskiej prozie) i z aparatem poznaję nasze piękne województwo lubuskie. Chętnie dzielę się urodą regionu na łamach "Gazety Lubuskiej" i portalu "Nasze Miasto". Nie boję się też pokazywać, co jeszcze mogłoby się tutaj zmienić. I to właśnie przynosi mi największą satysfakcję w pracy. Gdy uda się choć trochę ulepszyć otaczającą nas rzeczywistość. 


Czy w Twojej okolicy dzieje się coś ważnego? Masz sprawę, która Twoim zdaniem powinna zostać opisana w naszej gazecie? A może masz jakiś kłopot, który należy rozwiązać? Śmiało! Skontaktuj się ze mną, postaram się zająć danym tematem.


Kontakt do mnie: natalia.dyjas@polskapress.pl


Telefon: 68 324 88 44 lub: 510 026 978.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.