Filip Pobihuszka

Milion został rozdany

Najwięcej zgarnął II-ligowy klub „Astra” - 240 tys. zł. To jedna czwarta całej rozdysponowanej kwoty Fot. Tomasz Gawałkiewicz Najwięcej zgarnął II-ligowy klub „Astra” - 240 tys. zł. To jedna czwarta całej rozdysponowanej kwoty
Filip Pobihuszka

Wiemy już ile pieniędzy od miasta dostały działające w Nowej Soli kluby oraz stowarzyszenia sportowe, kulturalne i społeczne

Miasto podzieliło niecały milion złotych między organizacje pożytku publicznego, które swoją działalnością obejmują lokalne środowiska i integrują mieszkańców.

Wśród nich znaleźli się m.in. twórcy Solanin Film Festiwal, który dostali 12,5 tys. zł. - To pierwsze pieniądze, które zasiliły solaninowy budżet, a wynika to z prostej rzeczy: miasto bardzo szybko ogłasza konkursy i szybko je rozstrzyga – wyjaśnia dyrektor SFF, Grzegorz Potęga. Organizatorzy czekają jeszcze na odpowiedź m.in. ze starostwa, ministerstwa i Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.
Czy pierwsze pieniądze pozwolą już na jakiekolwiek ruchy organizacyjne? - Mamy małą radę zaplanowaną na czwartek, ale raczej będą to luźne rozmowy, bez konkretów – zapowiada Potęga.

Nowosolska Jednostka Strzelecka 3006 może pochwalić sie dużo mniejszą kwotą. - Te 2 tys. zł to pieniądze na nagrody w konkursach - wyjaśnia st. plut. Arkadiusz Śliwiński. - To nie jest kwestia tego, że miasto nie chce dać. W tych konkurach nie ma po prostu ofert dla nas - mówi. - Dlatego teraz starmy się o pieniądze z wojska. W lutym będziemy pisać wnioski o dofinansowanie np. na kursy strzeleckie - dodaje Śliwiński. W przypadku powodzenia, a są na to duże szanse, nowosolscy strzelcy mogą liczyć na kwotę rzędu 25 - 40 tys. zł.

Szczegółowa lista dotacji na stronie internetowej miasta: www.nowasol.pl

Filip Pobihuszka

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.