Małgorzata Trzcionkowska

Miliony na drogi w gminach i powiecie

Wicemarszałek Stanisław Tomczyszyn przyjechał na sesję rady powiatu i przyjął podziękowania od starosty Janowicza. Fot. Małgorzata Trzcionkowska Wicemarszałek Stanisław Tomczyszyn przyjechał na sesję rady powiatu i przyjął podziękowania od starosty Janowicza.
Małgorzata Trzcionkowska

27 mln zł trafi do wielu miejscowości w powiecie żagańskim. Łącznie uda się wyremontować aż 100 km dróg.

- Wójtowie i burmistrzowie w powiecie żagańskim dobrze piszą projekty i potrafią współpracować - chwalił samorządowców Stanisław Tomczy -szyn, wicemarszałek woj. lubuskiego, podczas wczorajszej sesji rady powiatu. - Aż jedna czwarta pieniędzy z Programu Rozwoju Wsi trafiła do naszych gmin. - Niestety, miasto Żagań nie mogło z niego skorzystać.

Program był przeznaczony na drogi lokalne, w miejscowościach liczących do 5 tys. mieszkańców. Skorzystały między innymi Małomice, które wyremontują aż pięć dróg, gmina Żagań, czy Brzeźnica. - Nasz powiat został doceniony pod względem inwestycyjnym- zaznacza starosta Henryk Janowicz. - Mamy w samorządzie wojewódzkim ogromne wsparcie ze strony Marszałka Tomczyszyna, który nie wstydzi się i nie zapomina, że pochodzi z terenu naszego powiatu (z Chotkowa w gminie Brzeźnica).

5 dróg w Małomicach skorzysta z dofinansowania z Programu Rozwoju Wsi

- Do PROW-u wpłynęło w sumie 160 wniosków - wylicza wicemarszałek. - Ale wygrały tylko najlepsze. Oczywiście nie tylko z naszego regionu. Ograniczeniem był też limit 3 mln zł. Więcej nie mogło trafić do jednej gminy. Jednak kwota 27 mln zł jest bardzo pokaźna, a dzięki dofinansowaniu powiat zyska aż 100 km wyremontowanych dróg. To będzie widoczne również dla większości mieszkańców gmin, którzy będą z nich korzystali.

Marszałek, starosta, wójtowie i burmistrzowie zapowiadają kolejne projekty. - Wkrótce rusza projekt modernizacji targowisk - zachęca marszałek. - Skorzystała z niego Szprotawa. Warto, aby również Żagań zmodernizował swoje targowisko przy ul. Rybackiej. Zabytkowy mur obronny nie stanowi tu dużego problemu. Trzeba jednak działać we współpracy z Lubuskim Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków. Trzeba tylko pisać dobre wnioski, które zostaną docenione przez komisję. a Ą

Małgorzata Trzcionkowska

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.