Mimo ograniczeń drogą jeżdżą ciężkie TIR-y

Czytaj dalej
Fot. Mariusz Kapała
Marek Białowąs

Mimo ograniczeń drogą jeżdżą ciężkie TIR-y

Marek Białowąs

Mieszkańcy ul. Poznańskiej w Sulechowie domagają się od powiatu remontu swojej ulicy i położenia asfaltu zamiast bruku

- Tutaj nie da się żyć. Ciągły hałas z powodu jeżdżących aut ciężarowych, kałuże, brak przejścia dla pieszych - mówi reprezentantka komitetu walki o ul. Poznańską, która zgłosiła się do "GL" z prośbą o pomoc (dane do wiadomości redakcji). - Nasza ulica prowadzi do szkoły podstawowej i trzech przedszkoli. Boimy się o bezpieczeństwo naszych dzieci.

Mieszkańcy ul. Poznańskiej i leżącego przy niej os. Zacisze zebrali pod petycją w sprawie remontu drogi adresowanej do starosty zielonogórskiego Dariusza Wróblewskiego ponad 300 podpisów.

- „(...)Wiele dziur oraz wystające łaty asfaltowe czyni tę drogę bardzo głośną. Przejazd każdego samochodu stawia mieszkańców na równe nogi. Ludzie żyją w stresie, a dzieci stają się znerwicowane. Deszcze tworzą ogromne kałuże, a przy ulewach czynią ulicę całkowicie nieprzejezdną czasami na kilka dni. Brak kanalizacji i odpływu wody powoduje, że przechodnie są ochlapywani. ....Uszkodzone są też elewacje budynków. Na ulicy, który łączy i krzyżuje się z kilkoma innymi brak jest jakichkolwiek przejść dla pieszych’’ - czytamy w petycji do starosty.

Mieszkańcy, których popiera radny powiatu Ryszard Górnicki domagają się od powiatu m.in. ograniczenia ruchu ciężarówek, wyznaczenia przejść dla pieszych, budowy spowalniaczy prędkości i wymiany bruku na asfalt. Zwracają się też do gminy, aby zbudowała kanalizację burzową, gdyż jest to właśnie jej zadanie.

Problem ul. Poznańskiej był omawiany na sesji rady powiatu w minionym tygodniu

- Problem ul. Poznańskiej był omawiany na sesji rady powiatu w minionym tygodniu - mówi Marta Surowiec, rzecznik prasowy starosty. - Nie podjęto jednak jeszcze żadnych decyzji. Petycja w sprawie drogi dotarła do starostwa niedawno - dodaje.
Mieszkańcom bardzo zależy na tym, aby remont ul. Poznańskiej odbył się w przyszłym roku. Dlatego apelują już dziś, w czasie gdy jest konstruowany budżet powiatu na 2017 r.

- Nie mamy dokumentacji remontu tej ulicy - wyjaśnia Agnieszka Stelmasik, dyrektor Powiatowego Zielonogórskiego Zarządu Dróg. - Decyzja w sprawie przygotowania niezbędnych papierów i później remontu należy do zarządu powiatu. Trzeba przy tym pamiętać, że samo przygotowanie dokumentacji zajmuje około roku.

Marek Białowąs

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.