Minie 18 miesięcy i na wieży katedry nie powinno być śladu po pożarze

Czytaj dalej
Fot. Jarosław Miłkowski
Jarosław Miłkowski

Minie 18 miesięcy i na wieży katedry nie powinno być śladu po pożarze

Jarosław Miłkowski

Żeby naprawić katedralną wieżę, trzeba będzie wymienić niemal całą jej drewnianą konstrukcję. Kończą się już prace projektowe. Po raz pierwszy od pożaru reporter „GL” był w wieży.

Wrażenie jest przygnębiające. Już ponad kruchtą zdemontowana została drewniana podłoga, pod którą było pełno ziemi, namoczonej wodą z akcji pożarniczej. Kilkadziesiąt schodów wyżej, na wysokości dzwonów, pełno spalonego drew¬na. Nic dziwnego, ponad dzwonami ogień strawił sporo belek. Gdy dziś zadrze się tu głowę do góry, to przez spalone drewno widać tymczasową konstrukcję dachu. Właśnie trwają przygotowania do remontu wieży, która stanęła w płomieniach 1 lipca.

 • Kiedy zacznie się remont katedry?
 • Co już zrobiono po pożarze?
 • Kiedy wierni wrócą do katedry?
Pozostało jeszcze 86% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

  już od
  3,69
  /dzień
Jarosław Miłkowski

Jestem dziennikarzem gorzowskiego działu miejskiego "Gazety Lubuskiej". Zajmuję się tym, co na co dzień dzieje się w Gorzowie - opisuję to, co dzieje się w magistracie, przyglądam się miejskim inwestycjom, jestem też blisko Czytelników. Często piszę teksty o problemach, z którymi mieszkańcy przychodzą do naszej redakcji w Gorzowie (Park 111, ul. Sikorskiego 111, II piętro). Poza tym bliskie mi są tematy związane z Kościołem. Od dzieciństwa jestem też miłośnikiem żużla, więc zajmuję się też tą dyscypliną sportu. Gdy żużlowcy rozgrywają sparingi, turnieje szkoleniowe a także jeżdżą w turniejach za granicą Polski, wybieram się tam z aparatem fotograficznym.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.