Renata Hryniewicz

Ministerstwo Infrastruktury zaprezentowało program budowy 100 obwodnic. Nie ma na niej Słubic, Kargowej i Kożuchowa

Robert Włodek, wicestarosta słubicki. Od lat, jeszcze jako zwykły mieszkaniec ( czwarty od prawej) walczył o obwodnicę: PiS nas oszukał i tyle. Stawiam Fot. FB: Robert Włodek Robert Włodek, wicestarosta słubicki. Od lat, jeszcze jako zwykły mieszkaniec ( czwarty od prawej) walczył o obwodnicę: PiS nas oszukał i tyle. Stawiam więc dziś jasno pytanie: co dalej? Nie wiem, czy znów mamy zbierać podpisy pod listem do rządu. Nie wiem, czy znów powinniśmy blokować drogi lub graniczne przejścia. Ale wiem, że prośby i rozmowy nie przyniosły efektu. Teraz pora na konkretny plan i wspólne działanie!
Renata Hryniewicz

- Trzeba będzie blokować Słubice – rzuca propozycję słubiczanin Wiesław Ciasny. - Zostaliśmy pozbawieni nadziei na kolejne 10 lat - mówi burmistrz Kargowej Jerzy Fabiś. - To jest tragedia. Każdy ręce wytarł i obwodnicy dalej nie ma – denerwuje się zaś radny Kożuchowa Zygmunt Muszyński.

- Rozpoczynamy zapowiadany program rządowy 100 obwodnic – mówił na wczorajszej konferencji Władysław Dajczak, wojewoda lubuski. Zaplanowanych jest sześć inwestycji: do 2030 r. mają powstać obwodnice Dobiegniewa, Kostrzyna nad Odrą, Krosna Odrzańskiego, Przytocznej, Strzelec Kraj. i Wschowy. Wojewoda podkreśla, że to spory sukces, że w program udało się wpisać aż sześć inwestycji w naszym województwie. I jako przykład podaje dużo większe województwo, jak zachodniopomorskie, gdzie obwodnic będzie pięć albo dolnośląskie, w którym ma być ich siedem.

Pozostało jeszcze 85% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Renata Hryniewicz

Komentarze

3
Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Jan K

Wiesław ma rację mieszkam na Wojska Polskiego koło skarbówki jak ciężarówka przejeżdża to wszystko drga czuć to po całym mieszkaniu...

ogórek

Podobna obwodnica Kargowej ma kosztować 45 mln. zł a ile z tego wiadukt?
Może by tak pani redaktor się dowiedziała w GDDKiA?

ogórek

Cała ta sytuacja świadczy o poziomie decydentów. Kargowa i Rostarzewo a nie Żodyń. Ale najtaniej wyjdzie Żodyń.

Na marginesie, dlaczego GDDKiA wymyśliła wiadukt na skrzyżowaniu z drogą Kargowa - Babimost. Czy rondo nie wystarczy teraz przy braku pieniędzy, a w przyszłości wybudować wiadukt?

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.