Miss Czytelników nigdy sportu nie porzuci

Czytaj dalej
Fot. materiały AWF
Sandra Soczewa

Miss Czytelników nigdy sportu nie porzuci

Sandra Soczewa

- To jest jedno z doświadczeń, którego nigdy nie zapomnę - mówi Anna Żak. W wyborach najpiękniejszej studentki AWF-u została Miss Czytelników „GL”.

To co, sport poszedł już w odstawkę?
Nie do końca. Nie uprawiam już sportu wyczynowo, ale rekreacyjnie jak najbardziej i nie wyobrażam sobie, by go porzucić. Uwielbiam biegać, jeździć na rowerze, rolkach, robić brzuszki...

Brzuszki na dworze?
Tak. Teraz, kiedy jest tak ładna pogoda, to sama przyjemność! Kiedy złapie się już sportowego bakcyla, nie sposób go stracić. Co zresztą zawdzięczam swojemu trenerowi Edwardowi Czernikowi.

A jak to się stało, że dziewczyna, która kocha sport i studiuje z pasją, stanęła przed obiektywami i chodziła po wybiegu?
(Śmiech). To była naprawdę świetna przygoda! Najciekawsze jest to, że początkowo odmówiłam udziału w wyborach miss. Dostałam informację, że studenci wybrali mnie w jakiejś sondzie i chcieli, żebym startowała. Ale odmówiłam. Nie wyobrażałam sobie siebie na wybiegu ani przed obiektywem. Ale po jakimś czasie okazało się, że jedna z kandydatek zrezygnowała. Wtedy jeszcze raz zwrócono się do mnie z prośbą o udział w wyborach. Zgodziłam się dzięki swoim przyjaciółkom - to one mnie do tego namówiły.

Co Ci się najbardziej podobało?
Przygotowania były chyba najciekawsze. Próby odbywały się na całkowitym luzie. Atmosfera była świetna, nie było presji, konkurencji. W ramach przygotowań mieliśmy też sesje w siłowni, która bardzo mi się podobała. Miała sportowy klimat i to było to!

A sama gala? Emocje były?
Oj, tak! Na początku najbardziej stresowałam się konkurencją związaną z pytaniami otwartymi. Ale na samej gali okazało się, że najtrudniejsze było pierwsze wyjście... Jak się uśmiechałam, to czułam, jak drży mi kącik ust. Na
szczęście była ze mną moja najbliższa rodzina, chłopak, przyjaciele, którzy dodawali mi otuchy.

I tak zdobyłaś tytuł Miss Czytelników „GL” oraz tygodnika i portalu naszemiasto.pl. Zaskoczenie?
Powiem szczerze, że tak. Chociaż ten tytuł zawdzięczam w dużej mierze mojej rodzinie i znajomym. Kiedy dowiedzieli się, że startuję w wyborach, mocno trzymali za mnie kciuki (Miss Czytelników została wybrana w głosowaniu internetowym - dop. red.).
Ale oczywiście bardzo cieszy mnie ten tytuł.

Nie żałujesz udziału w wyborach?
To jedno z takich doświadczeń, którego nigdy nie zapomnę. Może właśnie dlatego, że jest to coś, czego nigdy nie robiłam. To był mój debiut pod każdym względem.

Studentki jak z obrazka

Tytuły najpiękniejszych studentek gorzowskiego AWF-u zdobyły:
- Miss AWF 2016 - Żaneta Gaweł, I wicemiss - Martyna Trosdowska,
II wicemiss - Katarzyna Szewczyk,
Miss Foto - Martyna Trosdowska, Miss „Gazety Lubuskiej” oraz tygodnika i portalu naszemiasto.pl
- Anna Żak, Miss Internautów
- Dominika Chećko.

Miss AWF-u jest wybierana od czterech lat. W tegorocznym konkursie wzięło udział osiem studentek z I i III roku, z fizjoterapii i wychowania fizycznego.

Sandra Soczewa

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.