Mistrz świata mieszka w Nowym Miasteczku [WIDEO]

Czytaj dalej
Fot. Eliza Gniewek-Juszczak
Eliza Gniewek-Juszczak

Mistrz świata mieszka w Nowym Miasteczku [WIDEO]

Eliza Gniewek-Juszczak

Edward Zwolski, mistrz świata w pięcioboju rzutowym mieszka w Nowym Miasteczku. W kwietniu skończył 60 lat. Od dziesięciu lat na poważnie trenuje lekką atletykę

Podczas 22. Mistrzostw Świata Weteranów rozgrywanych w Australii zdobył Pan złoto w pięcioboju rzutowym, srebro w rzucie ciężarkiem i rzucie młotem oraz brąz w rzucie dyskiem. Nie żałuje Pan, że te i wiele innych sukcesów przyszły dopiero po pięćdziesiątce?

Może i tak, ale wcześniej nie miałbym takich szans. Kiedy byłem młodszy sprzęt był tak ciężki, żebym mnie na śmierć zamęczył, kula siedmiokilowa, dysk dwa kilo. Jakoś sobie radziłem, ale nie byłbym na forum międzynarodowym. Nie odnosiłbym sukcesów. Od 15 lat trenuję, pierwsze pięć lat tak raczej sporadycznie, a od dziesięciu lat to już tak 5-6 razy w tygodniu.

Całą rozmowę przeczytasz w środę, 23 listopada, w ,,Gazecie Lubuskiej" w serwisie plus.gazetalubuska.pl

Eliza Gniewek-Juszczak

Opisuję to, co dzieje się w powiecie nowosolskim, ale także to, co dotyczy mieszkańców całego województwa lubuskiego. Ciekawią mnie przepychanki polityczne, przemiany gospodarcze w regionie i emocjonują ludzkie sprawy. Piszę o religii, ale też tym, co się buduje. Lubię odkrywać ciekawostki Nowej Soli, Kożuchowa, Otynia, Bytomia Odrzańskiego i Nowego Miasteczka oraz wielu innych miejscowości. Publikuję artykuły w Gazecie Lubuskiej oraz na portalach www.gazetalubuska.pl i www.nowasol.naszemiasto.pl.
Chętnie napiszę o Twojej sprawie, wydarzeniu, które organizujesz lub sukcesie, którym chcesz się pochwalić.
Skończyłam filologię polską w Zielonej Górze i dziennikarstwo w Poznaniu. W Gazecie Lubuskiej pracuję od 2016 r.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.