Łukasz Koleśnik

Mistrz z marzeniami

Antoni Plichta ma na koncie wiele sukcesów.  Można na niego głosować, wysyłając SMSo treści sport.9 na numer 72355. Fot. Archiwum prywatne Antoni Plichta ma na koncie wiele sukcesów. Można na niego głosować, wysyłając SMSo treści sport.9 na numer 72355.
Łukasz Koleśnik

Niedawno został sportowcem roku w Krośnie Odrzańskim. W naszym plebiscycie walczy o ten sam tytuł, ale w województwie.

W tym cyklu artykułów przedstawiamy sportowców z naszego powiatu, którzy walczą o tytuł sportowca roku. Jednym z nich jest młody i utalentowany Antoni Plichta z Krosna Odrzańskiego.

Antoni należy do klubu LKSSłubice - filia w Krośnie Odrzańskim. Młody lekkoatleta miał bardzo wiele sukcesów w tym roku, a jednym z największych osiągnięć było pierwsze miejsce w mistrzostwach Polski młodzików w sześcioboju oraz złoty medal na 100 metrów podczas Igrzysk Bałtyckich w Niemczech.

A co krośnieński sportowiec zamierza robić później? - Najważniejsza jest dla mnie nauka i przyszłość. Mam zamiar kontynuować to, co robię i spełniać swoje marzenia, lecz nie stawiam tego ponad wszystko. Jeśli chodzi o naukę, to idę do liceum ogólnokształcącego do klasy o profilu matematyczno-fizycznym lub geograficznym. Ale w przyszłości chcę zostać całkowicie kimś innym. Chciałbym dołączyć do służb specjalnych. I chodzi mi bardziej o policję niż wojsko - podkreśla Antoni.
Krośnianin nie żyje samym sportem. - Interesuję się głównie motoryzacją, zwłaszcza motocyklami. Lubię również piłkę nożną, a przede wszystkim Barcelonę i reprezentację Brazylii - wymienia.

Lekkoatleta przyznaje, że bez pomocy bliskich, sukcesów by nie było. - Rodzice zawsze są przy mnie. Również dziadkowie, którzy dzwonią, pytają jak zawody i często zdarza im się płakać. Bardzo dziękuję im za wsparcie. Mam też wspaniałych przyjaciół, którzy zawsze mnie wspierają i mi kibicują. Bardzo ważną osobą jest trener Wesołek i pan Grzegorz Noga którzy są zawsze, kiedy ich potrzebuję.

Jak głosować w plebiscycie? Wystarczy wysłać SMS na numer 72355. W treści należy wpisać odpowiedni prefiks, a po kropce trzeba dodać numer wybranego kandydata (np.sport.2). W odpowiedzi na wiadomość tekstową, poza zaliczeniem głosu, uczestnik otrzymuje także kod dostępu do e-wydania naszej gazety. Koszt wysłania SMS wynosi 2,46 zł z VAT, a jedna wiadomość to 10 punktów w plebiscycie na daną kandydaturę.

Na Antoniego można zagłosować, wysyłając SMS pod numer 72355, o treści sport.9. Oprócz naszego lekkoatlety w plebiscycie bierze udział jeszcze czworo sportowców z powiatu:Adam Kaczmarek (sport.7), Michał Lasota (sport.8), Tomasz Urbański (sport.6) oraz Agnieszka Zukier (sport.10).

Oprócz konkursu na najlepszego sportowca powiatu trwa głosowanie na sportowy talent roku. Trzech najlepszych z każdej kategorii będzie nagrodzonych i zostanie zaproszonych do zielonogórskiej Palmiarni na wielki sportowy bal, który 16 stycznia ukoronuje nasz plebiscyt.

Zobacz listę nominowanych, regulamin zabawy oraz aktualną klasyfikację:

KUP BILET NA BAL LUBUSKIEGO SPORTU

Łukasz Koleśnik

Co robię?


Żadna tematyka mnie nie odstrasza. Biznes, polityka, sport, reportaże, fotoreportaże, relacje, newsy, historia. Dzięki temu też pogłębiam swoją wiedzę i doskonalę swoje umiejętności.


Największą satysfakcję z pracy mam wtedy, kiedy w jakiś sposób mogę pomóc. Dlatego często opisuję ludzi z problemami, chorych i potrzebujących oraz zachęcam do pomocy. I kiedy uda się pomóc nawet w najmniejszym stopniu, to jest plus. 


Działam głównie na terenie powiatu krośnieńskiego. Obecnie trzymam rękę na pulsie, jeśli chodzi o poszczególne inwestycje w regionie, jak chociażby przygotowywane podniesienie zabytkowego mostu w Krośnie Odrzańskim (Czy zabytkowy most w Krośnie Odrzańskim zostanie podniesiony w tym roku? To coraz mniej prawdopodobne), przyglądam się rozwojowi szpitala w regionie (Zachodnie Centrum Medyczne w końcu kupiło nowy rentgen do szpitala. Budynek w Gubinie doczeka się termomodernizacji).


Jak trafiłem do Gazety Lubuskiej?


W Gazecie Lubuskiej jestem zatrudniony od kwietnia 2015 roku. Wcześniej też pracowałem jak dziennikarz, głównie na terenie Gubina i okolic. Tam stawiałem też swoje pierwsze kroki w zawodzie, poznałem podstawy, złapałem kontakty.


Początkowo nie łączyłem swojej przyszłości z dziennikarstwem. Myślałem o informatyce albo aktorstwie (wiem, spory rozstrzał ;) ). Ostatecznie trafiłem jednak na studia do Wrocławia, gdzie studiowałem na kierunku Dziennikarstwo i komunikacja społeczna. Poszczęściło mi się i po studiach zacząłem pracę w zawodzie oraz trwam w nim do dziś.


O mnie


Jestem miłośnikiem piłki nożnej oraz koszykówki. Od lat zapalony kibic Borussii Dortmund. Łatwo się domyślić, że w wolnym czasie lubię oglądać mecze, ale nie tylko. Czytam książki. Głównie kryminały lub biografie. Kinomaniak. Oglądam filmy (fan Gwiezdnych Wojen, ale tych starych) i seriale (za dużo by wymieniać). Lubię czasem pobiegać (za rzadko, co po mnie widać ;) ). Tak w skrócie. To tyle :)

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.