(as)

Mityng w Spale i rekord Polski Natalii Kaczmarek

Mityng w Spale i rekord Polski Natalii Kaczmarek Fot. Archiwum ALKS PWSZ Gorzów
(as)

Na mityngu w Spale lubuscy lekkoatleci przygotowywali się do halowych mistrzostw Polski juniorów i juniorów młodszych. Świetnie zaprezentowali się zawodnicy ALKS-u PWSZ-u Gorzów.

- Nadal nie mogę w to uwierzyć. Bardziej nastawiałam się na jakieś bieganie na 400 metrów niż na 300. Ale cieszę się, że tak wyszło - mówi nam Natalia Kaczmarek, która poprawiła halowy rekord Polski juniorek w biegu na 300 metrów aż o 0,52 sekundy.

- Natalia ma ogromny talent i jest skupiona na realizacji założeń, które sobie obraliśmy. To jej ogromny sukces! Mamy jeszcze ogromne rezerwy treningowe, więc trenujemy rozsądnie. I jeżeli będzie zdrowie, to kto wie, czy Natalia nie pojedzie na igrzyska olimpijskie do Rio. Choć to nie jest główny cel, bo tym są tegoroczne mistrzostwa świata juniorów w Bydgoszczy - dodaje trener Tomasz Saska.

0,52 sekundy - o tyle Natalia Kaczmarek poprawiła rekord Polski juniorek w biegu na 300 m.

Świetnie spisał się też junior młodszy Antoni Walicki z ALKS-u PWSZ-u, wygrywając bieg na 300 metrów z czasem 35,89. - Był to mój drugi start w sezonie halowym i wypadłem znacznie lepiej niż w pierwszym. Dwa nowe rekordy życiowe na zawodach, do których podchodziliśmy treningowo, to bardzo dobry rezultat. Do halowych mistrzostw Polski zostało kilka dni i mam nadzieję, że wynik na 300 metrów uda się jeszcze znacznie poprawić - nie ukrywa Antoni Walicki.

Mityng w Spale i rekord Polski Natalii Kaczmarek
Archiwum ALKS PWSZ Gorzów

Oprócz wymienionych wyżej dwojga biegaczy na mistrzostwach zaprezentują się także inni lekkoatleci ALKS-u PWSZ-u: Miłosz Szymański (siedmio¬bój), Adriana Maniukiewicz (800 m), Marta Mydłowska (3.000 m) i Kacper Nocuła (60 m przez płotki). Na tych zawodach wystartują również przedstawiciele innych lubuskich klubów: Joanna Bekus (800 m), Dawid Kapała (400 m) i Paweł Puczko (skok o tyczce) z ZLKL-u Zielona Góra, Antoni Plichta (60 m, 200 m) i Szymon Karasiewicz (1.500 m) z Lubusza Słubice oraz Patryk Zygmunt (pchnięcie kulą) z Uczniaka Szprotawa.

Halowe mistrzostwa Polski juniorów i juniorów młodszych w Spale zostaną rozegrane 12-14 lutego.

(as)

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.