Młody nie zarobi, ale z czasem ma szansę na większą wypłatę

Czytaj dalej
Fot. Piotr Krzyżanowski/Polska Press
Marek Białowąs

Młody nie zarobi, ale z czasem ma szansę na większą wypłatę

Marek Białowąs

Strażacy ostatnie podwyżki dostali rok temu, jednak wcześniej od lat ich wypłaty były na tym samym poziomie. I tak młody strażak otrzymuje wynagrodzenie w wysokości ok. 1700 zł na rękę. Dużo? Nie tylko strażacy uważają, że ich zarobki są skandalicznie niskie.

Co jakiś czas straż prowadzi akcje protestacyjne, ale przynosi to mizerne efekty. Pułap wynagrodzeń w tej służbie zawsze był niższy od tych, które obowiązują w policji i wojsku. Oczywiście im większy staż, wyższa szarża i zajmowane stanowisko, wypłaty dla strażaków na wysokich stanowiskach są znacznie wyższe. Co roku mundurowi pełniący służbę m.in. w straży pożarnej obowiązkowo przedstawiają przełożonemu informacje na temat swojego majątku i zarobków w minionym roku.

Dane te są publikowane w internecie. W przypadku straży nie wszystkie oświadczenia majątkowe są jednak aktualne. Dziś publikujemy oświadczenia komendantów powiatowych z woj. lubuskiego, które widnieją w Biuletynie Informacji Publicznej.
Andrzej Cacek, komendant powiatowy w Strzelcach Krajeńskich. Posiada wspólnie z żoną dom o pow. 123 mkw. z budynkiem gospodarczym. Wartość tej nieruchomości to 540 tys. zł. Oszczędności 25 tys. zł. W zeznaniu za 2014 r.

A. Cacek napisał, że jeździ passatem z 2000 r. o wartości 10 tys. zł. Komendant ma też do spłaty kredyt hipoteczny w wysokości 224 tys. zł. Zarobki (razem z żoną) – 167 tys. zł.

Przemysław Gliński

Marek Harkot

Marek Ławrecki

Dariusz Mach

Piotr Radny

Czy możesz być strażakiem?
Służbę w Państwowej Straży Pożarnej może pełnić obywatel polski, niekarany za przestępstwo lub za przestępstwo skarbowe, korzystający z pełni praw publicznych, posiadający co najmniej średnie wykształcenie oraz zdolność fizyczną i psychiczną.

Tadeusz Rybnicki

Zygmunt Rogowski

Robert Słowikowski

Krzysztof Strzyżykowski

Wojciech Śliwiński

Bogdan Śnieżek

Marek Białowąs

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.