Młodzi aktorzy z „Avis” oczarowali publiczność!

Czytaj dalej
Fot. Edward Gurban
Edward Gurban

Młodzi aktorzy z „Avis” oczarowali publiczność!

Edward Gurban

Teatr „Avis” zdobył główną nagrodę na Ogólnopolskim Festiwalu Małych Form „Arlekinada” za spektakl „Lęg (k) na łowisku”.

- Pani Emilia Krakowska powiedziała nam, że jesteśmy bardzo dojrzali i gramy krwiste, postaci - cieszy się Joanna Sznajder. - Jest to, jak dotąd, nasz największy sukces. Widziałam, jak ludzie byli pod wrażeniem naszej gry – dodaje także z radością Ania Fortuna. Aktorzy nowosolskiego teatru „Avis” mają powody do dumy. W ten weekend zgarnęli główną nagrodę na XIV Ogólnopolskim Festiwalu Małych Form „Arlekinada”, który odbył się w Inowrocławiu.

Nagrody w „Avis” zgarnęli także indywidualnie Alicja Chyżak–Fitas oraz Kamil Tomes, odpowiednio dla najlepszego reżysera i aktora.

Sukces nasi aktorzy zawdzięczają brawurowemu przedstawieniu pt. „Lęg(k) na łowisku”. Spektakl, w całości wymyślony przez panią Alicję i aktorów „Avisa”, trwa w sumie 35 minut. Jak mówi autorka, dotyczy uniwersalnych spraw człowieka, jego doświadczeń, lęków przed chorobą, śmiercią, nieznaną przyszłością, który po doświadczeniach życiowych nie ma powodu, żeby cieszyć się życiem. W końcowej scenie jest kurczenie się, czyli zanikanie indywidualności człowieka.

Warto zaznaczyć, że na scenę festiwalową w Inowrocławiu zakwalifikowano zaledwie osiem grup z całej Polski.

W jury zasiedli: znana aktorka Emilia Krakowska, Tomasz Wasilewski (zdobywca Srebrnego Niedźwiedzia w Berlinie w tym roku za scenariusz), Łukasz Maciejewski i Jerzy Rochowiak. Co mówią nam o sukcesie młodzi aktorzy?

- Pod wrażeniem ostatniej sceny był szczególnie Tomasz Wasilewski – wspomina w rozmowie z „GL” Aleks Joński. - Chciałem wejść na scenę i koniecznie zagrać z wami – mówił im po spektaklu scenarzysta. - Pani Emilia Krakowska powiedziała nam, że naszą grupę wynosi aż do nieba. Mówiła też, że pokazaliśmy spektakl na naprawdę profesjonalnym poziomie. Trudno było jej uwierzyć, że gra go licealna młodzież – relacjonuje z kolei szczęśliwa Joanna Sznajder.

Nowosolska grupa teatralna „Avis” z Liceum Ogólnokształcącego w tym roku obchodzić będzie już swoje 16. urodziny.
Edward Gurban Nowosolska grupa teatralna „Avis” z Liceum Ogólnokształcącego w tym roku obchodzić będzie już swoje 16. urodziny.

- Jest to jak dotąd, nasz największy sukces. Byłam dumna z tego, że przygotowując spektakl, swobodnie chodziliśmy między publicznością. Widziałam, jak ludzie byli pod wrażeniem naszej gry – cieszy się także Ania Fortuna.

Skład aktorów ze zwycięskiego spektaklu

Mikołaj Fitas, Aleks Joński, Kamil Tomes, Bartłomiej Lopko, Kacper Freitag, Hubert Walkowski. Ukochane Franka to: Sylwia Chełminkiewicz, Patrycja Butkiewicz, Anna Wojciechowska; siostra Franka: Julita Jania; Inne myśli: Jonana Sznajder, Anna Fortuna, Karol Stawecki, Dominika Konopka, Agnieszka Ogrodniczuk, Agnieszka Klajbert, Aleksandra Błaszczyk i Wiktoria Lejcyk. Kompozytor: Przemysław Niemiec, choreografia: Katarzyna Niemiec.

Edward Gurban

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.