Małgorzata Trzcionkowska

Młodzi artyści stanęli na podium

Nikola Grzegrzółka, Julia Łabuda i Dominika Miętek podczas festiwalu w Kołobrzegu. Dziewczyny przywiozły wiele nagród. Fot. klub wojskowy Nikola Grzegrzółka, Julia Łabuda i Dominika Miętek podczas festiwalu w Kołobrzegu. Dziewczyny przywiozły wiele nagród.
Małgorzata Trzcionkowska

Trzy tytuły laureata i wyróżnienie przywieźli do miasta artyści z Klubu Wojskowego Czarnej Dywizji, z Festiwalu Twórczości Dziecięcej WP.

Podczas Festiwalu Twórczości Dziecięcej Wojska Polskiego w Kołobrzegu „Czarną Dywizję” reprezentowały: Nikola Grzegrzółka z sekcji wokalnej i teatralnej, śpiewająca Julia Łabuda oraz Dominika Miętek – recytatorka. Na wielki finał przyjechało ponad 400 uczestników z całej Polski, wyłonionych podczas przesłuchań konkursowych w swoich regionach.

Na kilku scenach kołobrzeskiego Regionalnego Centrum Kultury uczestników oceniały dwie rady artystyczne, w których zasiadali fachowcy z wielu dziedzin. Na scenie kameralnej prezentowały się małe formy teatralne: interpretacje i teatry jednego aktora. Natomiast na dużej scenie RCK można było posłuchać oraz zobaczyć: solistów-wokalistów, zespoły wokalne i grupy taneczne.
„Klub Czarnej Dywizji zaprezentował się jako jeden z lepszych. Nikola Grzegrzółka otrzymała dwa tytuły laureata w dwóch kategoriach: soliści – wokaliści i teatru jednego aktora w wieku siedem-dwanaście lat, Julia Łabuda otrzymała tytuł laureata w kategorii soliści – wokaliści w wieku 13-16 lat, Dominika Miętek, świetna recytatorka wróciła do Żagania z wyróżnieniem.

- Jestem bardzo dumna z naszych reprezentantów - zaznacza szefowa klubu Tatiana Kardynał Grzegrzółka. - Podziękowania należą się również instruktorom: Halinie Schulz i Małgorzacie Moskwie, które przygotowały podopiecznych do udziału w przeglądzie.

Z „wojskowego domu kultury” wyszło wielu znakomitych wokalistów i recytatorów. Między innymi Anita Ziobrowska, Malwina Kalińska, Szymon Rzeszowski, czy też Karol Dziedzic. W klubie swój talent rozwija również Zuzia Jurkiewicz.

Małgorzata Trzcionkowska

Pracuję w oddziale w Żaganiu. Interesuje mnie to, co się dzieje w moim mieście.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.