Młodzi detektywi wiedzą jak reagować

Czytaj dalej
Fot. Teresa Juźko
Teresa Juźko

Młodzi detektywi wiedzą jak reagować

Teresa Juźko

To była już 11. Edycja Obozu Detektywistycznego zorganizowanego przez policję, straż pożarną i miejską oraz Szkołę Podstawową nr 8 w Żarach.

Organizacja „Obozu Detektywistycznego” była nagrodą za wygraną uczniów klas III i IV SP 8 w Żarach konkursu plastycznego „Stop Narkotykom”. Główną wygraną zgarnął Kamil Powęski z klasy III c. Mimo, iż zajęcia odbywają się w czasie ferii, uczestniczy w nich liczna grupa dzieci zainteresowanych działaniami policji. Młodzi detektywi już od 25 stycznia mogli połączyć świetną zabawę z nauką.

- Celem przedsięwzięcia są działania z zakresu profilaktyki i przeciwdziałania przestępczości wśród dzieci i młodzieży poprzez uspołecznienie działań Policji. Nabywanie przez dzieci umiejętności zachowania się w sytuacji zagrożenia oraz kształtowanie prawidłowej reakcji wobec zjawiska łamania prawa a tym samym ograniczenie agresywnych zachowań wśród młodzieży - wyjaśnia Aneta Berestecka, oficer prasowy KPP Żary. - Każdego dnia obozu przygotowano dla uczestników ciekawe zajęcia, które zwiększyły ich świadomość na temat czyhających zagrożeń. Były otwarte pogadanki na temat cyberprzemocy, agresji, używek, bezpiecznego zachowania na jezdni, basenie, zajęcia ruchowe oraz te z zakresu udzielania pierwszej pomocy. Dzieciaki z ogromnym entuzjazmem podeszły do zaimprowizowanej scenki z policjantem ogrywającym rolę dilera narkotyków. Wcielił się w niego Dariusz Karbowski.

- Tego typu zajęcia są dla dzieci bardzo ważne, zwłaszcza w okresie ferii. Zamiast nudzić się w domu, przesiadywać przed komputerem, czy realizować jakieś niebezpieczne pomysły, mogą spędzić trochę czasu w gronie kolegów i koleżanek, dowiedzieć się, w jaki sposób zachować zimną krew, gdy przydarzy się nam coś niespodziewanego albo gdy zaczepi ich na ulicy obcy człowiek - podsumowuje Józefa Sierachan, pedagog z SP 8 w Żarach.

Autor: Teresa Juźko

Teresa Juźko

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.