Młodzi gorzowianie mają szacunek dla Sybiraków [ZDJĘCIA]

Czytaj dalej
Fot. Jarosław Miłkowski
Jarosław Miłkowski

Młodzi gorzowianie mają szacunek dla Sybiraków [ZDJĘCIA]

Jarosław Miłkowski

- Cieszymy się, że młodzież przejmuje pałeczkę i będzie pogłębiała naszą historię - mówiła wczoraj Jadwiga Wanda Ostrowska, szefowa Związku Sybiraków na północy regionu.

Na cmentarzu przy ul. Żwirowej wzięła udział w uroczystościach 75. rocznicy czwartej wywózki Polaków na Sybir. Spotkanie przy pomniku ofiar stalinizmu przygotowali uczniowie z Gimnazjum nr 9. - Nasza szkoła współpracuje z Sybirakami. Często się z nimi spotykamy. To ludzie, którzy dużo przeżyli w swoim życiu i którzy mają nasz szacunek - mówił Arkadiusz Piórkowski z klasy III a. Czwarta wywózka Polaków na Sybir miała miejsce w czerwcu 1941 r. Deportowano wówczas 300 tys. osób. Wywożone osoby na spakowanie się miały zaledwie 15-20 minut.

Jarosław Miłkowski

Jestem dziennikarzem gorzowskiego działu miejskiego "Gazety Lubuskiej". Zajmuję się tym, co na co dzień dzieje się w Gorzowie - opisuję to, co dzieje się w magistracie, przyglądam się miejskim inwestycjom, jestem też blisko Czytelników. Często piszę teksty o problemach, z którymi mieszkańcy przychodzą do naszej redakcji w Gorzowie (Park 111, ul. Sikorskiego 111, II piętro). Poza tym bliskie mi są tematy związane z Kościołem. Od dzieciństwa jestem też miłośnikiem żużla, więc zajmuję się też tą dyscypliną sportu. Gdy żużlowcy rozgrywają sparingi, turnieje szkoleniowe a także jeżdżą w turniejach za granicą Polski, wybieram się tam z aparatem fotograficznym.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.