Anna Chreptowicz

Młodzi kargowianie zagrają w świadome obywatelstwo

Anna Chreptowicz

Już w czwartek 10 grudnia, o godz. 11, uczniowie klas szóstych Zespołu Szkolno-Przedszkolnego wezmą udział w grze terenowej pod hasłem „Świadomi Obywatele”.

Gra jest częścią dużego projektu organizowanego przez Fundację Rozwoju Demokracji Lokalnej w Zielonej Górze i nosi nazwę „Lubuska Akademia Debat Szkolnych”. - Celem tego projektu jest zwiększenie zaangażowania w życie społeczne i obywatelskie młodzieży, uczniów szkół w województwie lubuskim - tłumaczy Danuta Wróblewska, jedna z opiekunek prowadzących dzisiejszą edukacyjną zabawę. Gra terenowa to ostatni etap projektu, w skład którego wchodzi konkurs na inicjatywę lokalną.

Do akcji zaangażowało się wiele kargowskich instytucji i organizacji, między innymi szkoła podstawowa wraz z radą rodziców, Gminne Centrum Kultury, urząd miasta, rada młodzieżowa, Uniwersytet Trzeciego Wieku, Lokalna Grupa Działania Regionu Kozła, Towarzystwo Pamięci Powstania Wielkopolskiego z oddziałem w Kargowej, Ochotnicza Straż Pożarna, policja i firma Kaczmarek Electric.

Na czym polega gra? Tłumaczy Dariusz Wróblewski, dyrektor SP w Kargowej: - Uczniowie podczas imprezy będą odwiedzali kolejne miejsca na terenie naszego miasta, w których będą musieli wykazać się wiedzą na ich temat. Przy okazji zdobędą wiele doświadczeń. Dzięki temu zostaną świadomymi obywatelami naszej gminy i powiatu - tłumaczy.

Celem projektu jest zwiększenie zaangażowania w życie społeczne i obywatelskie uczniów z 60 szkół w województwie lubuskim poprzez udział w zajęciach, debatach oksfordzkich i sejmikach młodzieżowych i dziecięcych w okresie od kwietnia 2015 r. do marca 2016 r.

Anna Chreptowicz

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2022 Polska Press Sp. z o.o.