Anna Chreptowicz

Młodzi kargowianie zagrają w świadome obywatelstwo

Anna Chreptowicz

Już w czwartek 10 grudnia, o godz. 11, uczniowie klas szóstych Zespołu Szkolno-Przedszkolnego wezmą udział w grze terenowej pod hasłem „Świadomi Obywatele”.

Gra jest częścią dużego projektu organizowanego przez Fundację Rozwoju Demokracji Lokalnej w Zielonej Górze i nosi nazwę „Lubuska Akademia Debat Szkolnych”. - Celem tego projektu jest zwiększenie zaangażowania w życie społeczne i obywatelskie młodzieży, uczniów szkół w województwie lubuskim - tłumaczy Danuta Wróblewska, jedna z opiekunek prowadzących dzisiejszą edukacyjną zabawę. Gra terenowa to ostatni etap projektu, w skład którego wchodzi konkurs na inicjatywę lokalną.

Do akcji zaangażowało się wiele kargowskich instytucji i organizacji, między innymi szkoła podstawowa wraz z radą rodziców, Gminne Centrum Kultury, urząd miasta, rada młodzieżowa, Uniwersytet Trzeciego Wieku, Lokalna Grupa Działania Regionu Kozła, Towarzystwo Pamięci Powstania Wielkopolskiego z oddziałem w Kargowej, Ochotnicza Straż Pożarna, policja i firma Kaczmarek Electric.

Na czym polega gra? Tłumaczy Dariusz Wróblewski, dyrektor SP w Kargowej: - Uczniowie podczas imprezy będą odwiedzali kolejne miejsca na terenie naszego miasta, w których będą musieli wykazać się wiedzą na ich temat. Przy okazji zdobędą wiele doświadczeń. Dzięki temu zostaną świadomymi obywatelami naszej gminy i powiatu - tłumaczy.

Celem projektu jest zwiększenie zaangażowania w życie społeczne i obywatelskie uczniów z 60 szkół w województwie lubuskim poprzez udział w zajęciach, debatach oksfordzkich i sejmikach młodzieżowych i dziecięcych w okresie od kwietnia 2015 r. do marca 2016 r.

Anna Chreptowicz

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.