Marek Białowąs

Młodzi kolekcjonerzy znaczków wśród elity

Marek Białowąs

Sukces młodych lubuskich filatelistów. W ogólnopolskim konkursie ,,Dolny Śląsk - zaprasza w Sudety’’ zajęli czołowe miejsca.

W Krzeszowie, małej miejscowości w Kotlinie Kamieniogórskiej na Dolnym Śląsku, odbył się finał konkursu.

Przed uczestnikami postawiono zadania: przygotowanie eksponatu filatelistycznego związanego z regionem swojego zamieszkania oraz odpowiedź na testy z trzech tematów związanych z filatelistyką. Okręg zielonogórski reprezentowali uczniowie należący do młodzieżowego koła filatelistów przy Gminnym Ośrodku Kultury w Kargowej. Emilia Żelak, uczennica Gimnazjum w Kargowej przygotowała eksponat ,,Zielona Góra po 1945 r.’’, jej koleżanka z tej samej szkoły Julia Grześkowiak przedstawiła ,,Zaproszenie do Kargowej’’, a Łukasz Skóra z Zespołu Szkół Technicznych w Powodowie zaprezentował ,,Piękno Ziemi Lubuskiej’’. W finale E. Żelak zajęła I miejsce w grupie szkół gimnazjalnych w Polsce, J. Grześkowiak była V. Łukasz Skóra zajął V miejsce w grupie szkół ponadgimnazjalnych.

Dwoje ostatnich z wymienionych uczestników otrzymało też młodzieżowe złote odznaki Polskiego Związku Filatelistów. Trójkę laureatów do konkursu przygotował instruktor Janusz Baszyński.

Marek Białowąs

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.