Marek Białowąs

Młodzi kolekcjonerzy znaczków wśród elity

Marek Białowąs

Sukces młodych lubuskich filatelistów. W ogólnopolskim konkursie ,,Dolny Śląsk - zaprasza w Sudety’’ zajęli czołowe miejsca.

W Krzeszowie, małej miejscowości w Kotlinie Kamieniogórskiej na Dolnym Śląsku, odbył się finał konkursu.

Przed uczestnikami postawiono zadania: przygotowanie eksponatu filatelistycznego związanego z regionem swojego zamieszkania oraz odpowiedź na testy z trzech tematów związanych z filatelistyką. Okręg zielonogórski reprezentowali uczniowie należący do młodzieżowego koła filatelistów przy Gminnym Ośrodku Kultury w Kargowej. Emilia Żelak, uczennica Gimnazjum w Kargowej przygotowała eksponat ,,Zielona Góra po 1945 r.’’, jej koleżanka z tej samej szkoły Julia Grześkowiak przedstawiła ,,Zaproszenie do Kargowej’’, a Łukasz Skóra z Zespołu Szkół Technicznych w Powodowie zaprezentował ,,Piękno Ziemi Lubuskiej’’. W finale E. Żelak zajęła I miejsce w grupie szkół gimnazjalnych w Polsce, J. Grześkowiak była V. Łukasz Skóra zajął V miejsce w grupie szkół ponadgimnazjalnych.

Dwoje ostatnich z wymienionych uczestników otrzymało też młodzieżowe złote odznaki Polskiego Związku Filatelistów. Trójkę laureatów do konkursu przygotował instruktor Janusz Baszyński.

Marek Białowąs

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.