Młodzi lekarze nie chcą czekać! Protest się rozszerza

Czytaj dalej
Fot. Tomasz Czachorowski
Mariola Lorenczewska

Młodzi lekarze nie chcą czekać! Protest się rozszerza

Mariola Lorenczewska

Już nie tylko protest głodowy, ale i strajki. W Bydgoszczy będzie kolejna pikieta. Młodych lekarzy wspierają samorządy zawodowe. W Toruniu apelują.

Chyba nikt się nie spodziewał, że rozpoczęty 2 października protest głodowy lekarzy rezydentów tak się potoczy. W Bydgoszczy zapowiada się druga pikieta poparcia. Protest młodszych kolegów wsparli członkowie Okręgowej Rady Lekarskiej Bydgoskiej Izby Lekarskiej. Uchwałę o poparciu protestu przyjęła Kujawsko-Pomorska Okręgowa Izba lekarska w Toruniu, która zaapelowała o poparcie protestujących i czynną akceptację. W szpitalach wiszą plakaty. Co dalej z akcją? Czy, w kontekście zapowiadanej rekonstrukcji rządu, tekę ministra zdrowia utrzyma Konstanty Radziwiłł?

Zbierają podpisy

- Protest kolejnymi falami rozsiewa się. 6 % PKB na zdrowie do 2025 roku absolutnie nie spełnia naszych oczekiwań - mówi Ewa Jędzura, przewodnicząca Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Toruniu. - Od środy zaczynamy zbierać podpisy pod społecznym projektem ustawy o zmianie ustawy zdrowotnej. Jesteśmy w Porozumieniu Związku Zawodów Medycznych. Udzieliliśmy oficjalnego poparcia rezydentom, jednak bez żadnych konkretnych form protestu. Jeśli chodzi o ministra zdrowia Konstantego Radziwilła, to wolałabym się nie wypowiadać.

Pozostało jeszcze 60% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Mariola Lorenczewska

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.