Młodzi mają głos. I to jaki! Za nami festiwal piosenki angielskiej

Czytaj dalej
Fot. Mariusz Kapała / GL
Natalia Dyjas

Młodzi mają głos. I to jaki! Za nami festiwal piosenki angielskiej

Natalia Dyjas

Znamy już zwycięzców konkursu piosenki angielskiej, który z roku na rok przyciąga coraz więcej młodych ludzi, gotowych szlifować swe umiejętności.

- Organizujemy ten konkurs już ósmy raz, bo przede wszystkim zależy nam na promocji młodych talentów - mówi jedna z organizatorek konkursu piosenki angielskiej „Fly high”, Ilona Stankiewicz. - Ale ważne jest też dla nas to, by młodzi ludzie poprzez ten konkurs uczyli się języka angielskiego w całkiem przyjemny sposób. Mogą oni, dzięki piosence, wzbogacić swoją leksykę i szlifować wymowę w obcym języku. Chcemy też wspierać realizowanie marzeń i uczyć młodzież jak walczyć ze stresem, bo występ na scenie jest dla nich ważnym wydarzeniem.

Do tegorocznego finału konkursu „Fly high”, organizowanego przy współpracy z Uniwersytetem Zielonogórskim, Zielonogórskim Ośrodkiem Kultury i Regionalnym Centrum Animacji Kultury dostało się 18 osób z całego województwa.

- Co ciekawe na widowni w tym roku zasiedli uczestnicy z poprzednich lat - mówi Ilona Stankiewicz. - W rozmowach podkreślali oni, że te występy były dla nich ciekawym doświadczeniem. Początkiem czegoś nowego...

Ostatecznie pierwsze miejsce w konkursie zdobyła Julia Aramowicz. Na drugiej pozycji uplasował się Dominik Fijałkowski, trzecie miejsce oraz nagrodę publiczności zdobyła Weronika Bejman. Zaś Kamil Wołczek i Roksana Czerniec otrzymali od jury wyróżnienia. Gratulujemy nie tylko zwycięzcom. Brawa należą się wszystkim uczestnikom, którzy mieli odwagę wystąpić przed licznie zgromadzoną publicznością.

Natalia Dyjas

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2022 Polska Press Sp. z o.o.