Młodzi ratownicy uczyli się spływu

Czytaj dalej
Fot. Szron Żagań
Małgorzata Trzcionkowska

Młodzi ratownicy uczyli się spływu

Małgorzata Trzcionkowska

36 dzieciaków, kilkunastu rodziców oraz ośmiu ratowników z Żagania wzięło udział w szkoleniowym spływie kajakowym na jeziorach Boszkowsk-Przemęcko-Domienickich.

- W pierwszy dzień płynęliśmy z Brenna do Olejnicy i dalej opłynęliśmy wyspę Konwaliową, od której nosi nazwę szlak kajakowy - opowiada Ryszard Dyrkacz, prezes stowarzyszenia Szron-Czerna. - Przepłynęliśmy 14 km. Drugi dzień spędziliśmy zwiedzając Przemęt.Trzeciego były zawody kajakowe o czekoladę i batoniki.

W spływie po jeziorach wzięło udział 36 dzieci - to młodzi ratownicy WOPR, a także wychowankowie klubu Szron.
Szron Żagań W spływie po jeziorach wzięło udział 36 dzieci - to młodzi ratownicy WOPR, a także wychowankowie klubu Szron.

To pierwszy spływ dla młodzieży, otwierający sezon. Ratownicy Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego uczyli przyszłych ratowników specjalistów zachowania na kajakach i reakcji w przypadku przewrotki lub innego niebezpieczeństwa. - Już 1 czerwca, na Dzień Dziecka zapraszamy młodych WOPR-owców i ich rodziców do wspólnej zabawy i na spływ kajakowy z ul. Wesołej do naszej stanicy - dodaje R. Dyrkacz. - Wielu dorosłych po raz pierwszy wzięło udział w naszej imprezie i bardzo im się podobało, mimo iż pierwszego dnia mieli problemy z płynięciem w grupie. Jednak już na drugi dzień doskonale się zgrali.

Oprócz tego każdy może przyjść na stanicę przy ul. Konopnickiej w piątki. Można wypożyczyć kajak, skorzystać z pomocy instruktora i posiedzieć przy ognisku.

Małgorzata Trzcionkowska

Pracuję w oddziale w Żaganiu. Interesuje mnie to, co się dzieje w moim mieście.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.