Leszek Kalinowski

Młodzież chce zburzenia pomnika na placu Bohaterów w Zielonej Górze

Pomnik na placu Bohaterów w Zielonej Górze. Fot. Google Street View Pomnik na placu Bohaterów w Zielonej Górze.
Leszek Kalinowski

Młodzieżowa Rada Miasta chce karty ZGranej Młodzieży. Domaga się też zburzenia pomnika na placu Bohaterów. Dlaczego?

W piątek obradowała Młodzieżowa Rada Miasta. Radni domagają się wprowadzenia miejskiego programu dla osób w wieku 15-26 lat. Podobnego jak ZGrane Rodziny i ZGrani Zielonogórzanie 50 plus. Proponowany przez młodzież dotyczyłby gimnazjalistów, licealistów, studentów. Karta ZGrana Młodzież zapewnić ma zniżki i ulgi m.in. na basen, imprezy kulturalne, tańsze zakupy w sklepach i barach.
Jak zauważa przewodniczący Młodzieżowej Rady Miasta, Paweł Skibiński, taką kartę można by połączyć z elektronicznym biletem. Wtedy wystarczyłby jeden plastikowy prostokąt.

Pomnik na placu Bohaterów w Zielonej Górze.
Google Street View Pomnik na placu Bohaterów w Zielonej Górze.

Radni zajęli się także sprawą nazw ulic. Ich zdaniem należy zmienić te, które kojarzą się z komunizmem np. 22 lipca w Przylepie. Uważają także, że należy zburzyć lub przenieść w inne miejsce pomnik na placu Bohaterów. Dlaczego? Bo to co na nim widnieje młodym ludziom kojarzy się jednoznacznie z komuną i okupacją radziecką: płaszcze, pepesze... Ich zdaniem miasto powinno postawić nowy pomnik, który uhonorowałby polskich żołnierzy, walczących - w obronie ojczyzny - w czasie II wojny światowej na wielu frontach.

Leszek Kalinowski

Jestem dziennikarzem działu informacyjnego. W "Gazecie Lubuskiej" pracuję od 1991 roku. Najczęściej poruszam tematy związane z Zieloną Górą i oświatą (przez lata prowadziłem strony dla młodzieży "Alfowe bajerowanie" - pozdrawiam wszystkich Alfowiczów rozsianych dziś po świecie). Z wykształcenia jestem magistrem filologii polskiej. Ukończyłem też dziennikarstwo oraz logopedię, a także podyplomowe studia "Praktyczne aspekty pozyskiwania funduszy unijnych".


Dziś zajmuje sie sprawami, dotyczącymi Zielonej Góry i regionu, zwłaszcza interesuja mnie tematy, związane z: 


- budową Centrum Zdrowia Matki i Dziecka, 


https://gazetalubuska.pl/jak-zmienia-sie-centrum-zdrowia-matki-i-dziecka-w-zielonej-gorze-kiedy-zakonczenie-prac/ar/c1-14995845


- rozwojem Uniwersytetu Zielonogórskiego, w tym m.in, medycyny, 


https://gazetalubuska.pl/zielona-gora-mistrzostwa-polski-w-szyciu-chirurgicznym-studentow-medycyny-zdjecia-wideo/ar/c1-14620323


- rozbudową Szpitala Uniwersyteckiego w Zielonej Górze, 


https://gazetalubuska.pl/ale-sie-dzieje-w-szpitalu-uniwersyteckim-zobacz-jak-sie-zmieniaja-rozne-obiekty/ar/c14-15111792


- inwestycjami oświatowymi i poziomem nauczania w szkołach, 


https://gazetalubuska.pl/egzamin-osmoklasisty-z-jezyka-polskiego-za-nami-zobacz-jak-bylo/ar/c5-15028564


- komunikacją miejską i elektrycznymi autobusami. 


https://gazetalubuska.pl/zobacz-jak-zmienia-sie-centrum-przesiadkowe-zdjecia/ga/13729844/zd/32684686


W wolnej chwili lubię popływać, jeździć na rowerze, obejrzeć spektakl teatralny, posłuchać koncertu, zwiedzać mało znane miejsca, poznawać nowych ludzi, od których czerpię wiele pozytwynej energii. 


 

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.