Młodzież wie bardzo dużo o Wielkiej Ucieczce ze Stalagu Luft III

Czytaj dalej
Fot. Małgorzata Trzcionkowska
Małgorzata Trzcionkowska

Młodzież wie bardzo dużo o Wielkiej Ucieczce ze Stalagu Luft III

Małgorzata Trzcionkowska

Bieg z piaskiem, rozpoznawanie starych guzików wojskowych oraz flag państwowych to tylko niektóre konkurencje konkursu muzeum.

We środę, 23 marca w Muzeum Obozów Jenieckich zorganizowało konkurs wiedzy na temat Wielkiej Ucieczki dla uczniów podstawówek, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. - Mamy 16 trzyosobowych zespołów z terenu powiatu żagańskiego - wylicza Marek Łazarz, dyrektor MOJ.- Mamy dla nich trzy punktowane konkurencje: test wiedzy, bieg z piaskiem i rozpoznawanie guzików od mundurów oraz flag. Każda z nich jest punktowana.

- Dla mnie najtrudniejszy był bieg, bo się poślizgnęłam i przewróciłam - śmieje się Kamila Kuszlewska z Gimnazjum nr 2 w Szprotawie. - A tak na serio, to największy problem sprawiło mi rozpoznawanie guzików. Pochodziły od mundurów historycznych. Niektóre z niczym mi się nie kojarzyły. Ta konkurencja była również najtrudniejsza dla uczniów innych szkół.

Ostatecznie po podliczeniu punktacji w kategorii szkół podstawowych wygrał zespół żagańskiej jedynki. Druga była ex aequo SP 3 z osiedla Moczyń i SP w Tomaszowie. Trzecia SP 5 z Żagania.

W grupie starszej zwyciężył zespół z Publicznego Gimnazjum w Tomaszowie. Na drugim miejscu uplasował się Witoszyn, na trzecim Gimnazjum nr 2 w Żaganiu. W grupie najstarszej wygrali uczniowie Zespołu Szkół Technicznych i Licealnych w Żaganiu, drugi był zespół z LO im. Stefana Banacha, trzeci z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Iłowej . Uczestnicy otrzymali dyplomy i książki.

Małgorzata Trzcionkowska

Pracuję w oddziale w Żaganiu. Interesuje mnie to, co się dzieje w moim mieście.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.