Możesz prowadzić auto bez dokumentów, ale nie wszystkich

Czytaj dalej
Fot. Mikołaj Nowacki
Marek Weckwerth

Możesz prowadzić auto bez dokumentów, ale nie wszystkich

Marek Weckwerth

Zgubiłeś albo skradziono Ci prawo jazdy i wszystkie inne dokumenty kierowcy? Czy możesz prowadzić auto? Liberalizacja przepisów daje nadzieję, że tak. Ale to melodia przyszłości.

- Nawet przykre zdarzenia losowe nie zwalniają kierowcy od obowiązku posiadania przy sobie prawa jazdy. Jeśli zatem utracił je, niezależnie od przyczyny, do chwili wyrobienia nowego nie może kierować pojazdem - wyjaśnia kom. Robert Jakubas z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy. - Oczywiście policjant sprawdzi w systemie elektronicznym czy kierowca ma ten dokument, ale to nie zwalnia go od obowiązku posiadania przy sobie. Za to wykroczenie grozi mandat.

Możesz prowadzić auto bez dokumentów, ale nie wszystkich. Kiedy należy mieć dokumenty? Czytaj w dalszej części artykułu.

Pozostało jeszcze 83% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Marek Weckwerth

Dziennikarz "Gazety Pomorskiej" specjalizujący się tematyce bezpieczeństwa ruchu drogowego, transportu, gospodarki oraz turystyki i krajoznawstwa. Zainteresowania: turystyka, rekreacja i sport, kajakarstwo, historia, polityka. Instruktor, komandor spływów i wypraw kajakowych, autor podręczników dla kajakarzy i setek artykułów prasowych z tego zakresu. Rekordzista Polski w pływaniu kajakiem rzekami pod prąd od ujścia do źródła. Magister nauk politycznych po uczelniach w Poznaniu i Bydgoszczy.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.