Możesz za darmo sprawdzić swoje auto

Czytaj dalej
Fot. Sandra Soczewa
Sandra Soczewa

Możesz za darmo sprawdzić swoje auto

Sandra Soczewa

Kierowcy z powiatu sulęcińskiego mogą za darmo sprawdzić samochody. - Warto - mówi pan Jacek z Krzeszyc.

Akcję darmowych badań stanu technicznego samochodów (nie mylić z przeglądem technicznym) organizuje starostwo. - Po sezonie zimowym każdy z nas powinien sprawdzić samochód - mówi Agnieszka Bartosik - Rzyczkowska, powiatowy rzecznik konsumentów. A że darmowe badania nie są organizowane po raz pierwszy, to urzędniczka ma też dowody, jak bardzo są potrzebne. - W Sulęcinie była taka sytuacja, że podczas badania właścicielka auta dowiedziała się, że w ogóle nie powinna nim jeździć, bo samochód ma tak poważną usterkę - mów Bartosik - Rzyczkowska.

Tym bardziej dziś, jutro i pojutrze warto podjechać na stacje diagnostyczne i za darmo sprawdzić oświetlenie, układ hamulcowy oraz zawieszenie samochodu.

- Na 25 samochodów, które już przeprowadzały u nas badanie, aż 12 od razu zapisało się na naprawę... - mówi Dariusz Juruć, właściciel serwisu w Krzeszycach. Przedsiębiorca pomysł starostwa ocenia na plus. - Jak najbardziej trafiony. Niestety, wielu z nas stan auta sprawdza raz do roku przy przeglądzie. Za to akcja darmowych badań, wiele osób mobilizuje, żeby przyjechać i skontrolować samochód - mówi Juruć.

Kiedy rozmawiamy, do serwisu na badanie przyjeżdża akurat pan Jacek. - Po zimie z samochodem zawsze coś się dzieje. Nie jeżdżę autem sam. Jestem odpowiedzialny za innych, więc dbam o bezpieczeństwo. A takie akcje, powinny odbywać się regularnie - komentuje kierowca z Krzeszyc.

Tego samego zdania jest Krystian Bielecki z Żubrowa, który swoje auto sprawdzał w Sulęcinie. - Wykrycie przypadkowej usterki może później uratować komuś życie - ocenia kierowca opla. A Ty, sprawdziłeś już samochód? Jeśli nie, powiatowa akcja trwa.

Sandra Soczewa

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.