Możesz za darmo sprawdzić swoje auto

Czytaj dalej
Fot. Sandra Soczewa
Sandra Soczewa

Możesz za darmo sprawdzić swoje auto

Sandra Soczewa

Kierowcy z powiatu sulęcińskiego mogą za darmo sprawdzić samochody. - Warto - mówi pan Jacek z Krzeszyc.

Akcję darmowych badań stanu technicznego samochodów (nie mylić z przeglądem technicznym) organizuje starostwo. - Po sezonie zimowym każdy z nas powinien sprawdzić samochód - mówi Agnieszka Bartosik - Rzyczkowska, powiatowy rzecznik konsumentów. A że darmowe badania nie są organizowane po raz pierwszy, to urzędniczka ma też dowody, jak bardzo są potrzebne. - W Sulęcinie była taka sytuacja, że podczas badania właścicielka auta dowiedziała się, że w ogóle nie powinna nim jeździć, bo samochód ma tak poważną usterkę - mów Bartosik - Rzyczkowska.

Tym bardziej dziś, jutro i pojutrze warto podjechać na stacje diagnostyczne i za darmo sprawdzić oświetlenie, układ hamulcowy oraz zawieszenie samochodu.

- Na 25 samochodów, które już przeprowadzały u nas badanie, aż 12 od razu zapisało się na naprawę... - mówi Dariusz Juruć, właściciel serwisu w Krzeszycach. Przedsiębiorca pomysł starostwa ocenia na plus. - Jak najbardziej trafiony. Niestety, wielu z nas stan auta sprawdza raz do roku przy przeglądzie. Za to akcja darmowych badań, wiele osób mobilizuje, żeby przyjechać i skontrolować samochód - mówi Juruć.

Kiedy rozmawiamy, do serwisu na badanie przyjeżdża akurat pan Jacek. - Po zimie z samochodem zawsze coś się dzieje. Nie jeżdżę autem sam. Jestem odpowiedzialny za innych, więc dbam o bezpieczeństwo. A takie akcje, powinny odbywać się regularnie - komentuje kierowca z Krzeszyc.

Tego samego zdania jest Krystian Bielecki z Żubrowa, który swoje auto sprawdzał w Sulęcinie. - Wykrycie przypadkowej usterki może później uratować komuś życie - ocenia kierowca opla. A Ty, sprawdziłeś już samochód? Jeśli nie, powiatowa akcja trwa.

Sandra Soczewa

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.