Muszkieterowie mieli dwie strzelby

Czytaj dalej
Jakub Lesiński

Drugoligowi koszykarze Muszkieterów Nowa Sól jechali do niżej notowanego rywala po zwycięstwo i do domu wrócili z kompletem punktów.

MKS Otmuchów - Muszkieterowie Nowa Sól 65:80 (12:21, 19:18, 15:25, 19:16).
Muszkieterowie: Der 21 (3), Chorągwicki 12, Krawczyk 7, Polewiak 2, Nowak oraz Trubacz 21 (3), Zywert 15, Majchrzak 2.

Pierwsze pięć minut jeszcze było wyrównane, ale później nasi zaczęli odskakiwać rywalom i triumfowali w pierwszej partii. Wydaje się, że to był klucz do sukcesu, bo w drugiej i czwartek kwarcie to miejscowi byli nieco lepsi.

Trener Muszkieterów, Arkadiusz Miłoszewski mógł liczyć w Otmuchowie na dwie strzelby w postaci Jakuba Dera i Radosława Trubacza, którzy we dwóch (pierwszy grał pół godziny, drugi praktycznie całe spotkanie) zdobyli blisko połowę całego dorobku nowosolan. Nowosolanie lepiej zapisali się w meczowych statystykach, począwszy od lepszej skuteczności w rzutach z gry (45,3 proc. - 40,4 proc.), kończąc na ilości zbiórek (33-29).

II liga mężczyzn
Grupa D: Jamalex Polonia 1912 Leszno - Sklep Polski MKK Gniezno 104:35, Röben Gimbasket Wrocław - Rawia Rawag Rawicz 32:68, AZS Politechnika Poznań - KK Oleśnica 85:87, Sudety Jelenia Góra - Sokół Marbo Międzychód 60:69.

W tabeli prowadzi Jamalex Polonia 1912 Leszno. Muszkieterowie są na piątym miejscu.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.