Muszkieterowie nie dali rady wiceliderowi

Jakub Lesiński

Nasz zespół udał się na trudny wyjazd do drugiej drużyny w tabeli. Faworytem tego starcia byli rzecz jasna gospodarze, ale nowosolanie walczyli, ile tylko mogli. W pewnym momencie byli już naprawdę dość blisko, aby myśleć o korzystnym rezultacie. Rywale odskoczyli w ostatnich pięciu minutach.

Górnik trans.eu Wałbrzych - Muszkieterowie Nowa Sól 69:59 (22:18, 17:14, 12:16, 18:11)
Muszkieterowie: Mar. Ponitka 17, Der 10 (3), Trubacz 7 (1), Zywert 7, Majchrzak 6 oraz Chorągwicki 6, Pogoda 4, Krawczyk 2, Tarczyk, Mołek po 0.

Dwie pierwsze kwarty, a co za tym idzie pierwsza połowa należała do Górnika. Jednak wynik 39:32 dawał jeszcze nadzieję na dobry rezultat po przerwie. Tym bardziej, że trzecią kwartę wygrali zawodnicy trenera Arkadiusza Miłoszewskiego. Po niej strata zmalała do zaledwie trzech punktów (51:48) i o wszystkim miała decydować końcowa część. Niestety, w czwartej, ostatniej części, a dokładniej w jej drugiej połowie swoją wyższość znów pokonali lepiej notowani przeciwnicy. Ostatecznie to górnicy zgarnęli dwa „oczka”.

To druga porażka Muszkieterów w nowym roku. Jednak szansa na rewanż przyjdzie bardzo szybko, bo już w przyszłą sobotę. Nasza ekipa będzie gościć drużynę z Gniezna. Sugerując się tabelą i dotychczasowymi wynikami (Sklep Polski MKK przegrał wszystkie 15 spotkań), należy spodziewać się pewnego i przekonującego zwycięstwa naszych z outsiderem.