Muszkieterowie przywieźli z Wrocławia pełną pulę

Czytaj dalej
Jakub Lesiński

Cenne dwa punkty zdobyte przez naszych drugoligowców w stolicy Dolnego Śląska. Muszkieterowie pokonali WKK Wrocław 75:68.

WKK Wrocław - Muszkieterowie Nowa Sól 68:75 (13:30, 30:18, 15:13, 10:14).
Muszkieterowie: Trubacz 19 (2), Krawczyk 12 (2), Der 7 (1), Traczyk i Pogoda po 4 oraz Szymański 14, Mołek 6, Mar. Ponitka 5 (1), Bednarczyk 4, Polewiak, Zywert 0.

Spotkanie z WKK rozpoczęło się dobrze dla nowosolan. Po dwóch i pół minutach rywalizacji i celnym rzucie Marcela Ponitki za trzy punkty prowadzili na terenie rywala już 9:0! Pierwsza kwarta zakończyła się przekonującym zwycięstwem podopiecznych trenera Arkadiusza Miłoszewskiego. Drugą część nasi przegrali i to wyraźnie. Gospodarze rzucili nam kilka „trójek” i przewaga Muszkieterów stopniała do wyniku 48:43.

W trzeciej odsłonie znów lepsi okazali się wrocławianie, ale minimalnie. Miejscowi gonili naszych, doprowadzili do remisu, a nawet wyszli na nieznaczne prowadzenie. Było „na styk”, a po tej kwarcie nasi prowadzili tylko 61:58 i wszystko miało rozstrzygnąć się w ostatniej części. Tak też się stało. Na niespełna dziewięć minut do końca wrocławianie byli jeszcze blisko, ale później nasi zaczęli kontrolować boiskowe wydarzenia i wydawało się, że nie pozwolą wyrwać sobie tego zwycięstwa. Ostatecznie wrócili z kompletem.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.