Sandra Soczewa

Muzycznie, komediowo, z przytupem

– To już będzie 15. raz, kiedy Teatr Osterwy otworzy Scenę Letnią.  Odwiedzą nas znani i lubiani artyści – mówi Ewa Kunicka z Teatru Osterwy Fot. Sandra Soczewa – To już będzie 15. raz, kiedy Teatr Osterwy otworzy Scenę Letnią. Odwiedzą nas znani i lubiani artyści – mówi Ewa Kunicka z Teatru Osterwy
Sandra Soczewa

– To już będzie 15. raz, kiedy Teatr Osterwy otworzy Scenę Letnią. Odwiedzą nas znani i lubiani artyści – mówi Ewa Kunicka z Teatru Osterwy

Skąd fenomen popularności Sceny Letniej?
Na pewno wśród przyczyn jest niesamowita atmosfera. Podczas naszego festiwalu można zobaczyć gwiazdy wielkiego formatu, napić się lampki wina czy piwa i spędzić czas w nietypowy sposób. Widzowie tak sobie to cenią, że przychodzą już nawet godzinę przed spektaklem, by zająć jak najlepsze miejsca. Nie bez znaczenia jest oczywiście darmowy wstęp. Dla wielu ludzi to szansa zobaczenia spektakli i gwiazd, na których występy by się nie wybrali ze względu na cenę biletów.

W tym roku będzie bardziej komediowo, koncertowo czy jeszcze inaczej?
Bardziej koncertowo, muzycznie. Zaplanowane są recitale Ewy Błaszczyk, Magdy Umer, Dariusza Kordka, Jacka Kawalca i Piotra Machalicy. Ale nie zabraknie też komedii. Na Scenie Letniej aktorzy naszego teatru zaprezentują „Żonę potrzebną od zaraz”, a satyryk Krzysztof Dauksze-wicz wystąpi ze swoim najnowszym programem „Nareszcie w Dudapeszcie”. A to tylko kilka ze wszystkich zaplanowanych atrakcji.

Scena Letnia jest też dla dzieci.
Tak, w piątki o 12.30 zarezerwowana jest dla najmłodszych. Odwiedzają nas wtedy mamy nawet z takimi maluszkami, które jeszcze nie są w stanie zrozumieć, co się dzieje na scenie... Starsze dzieci są zainteresowane, roz-emocjonowane, roześmiane... Scena budzi zainteresowanie zarówno młodszych, jak i starszych.

Sandra Soczewa

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.