Muzykę fado z Portugalii można zagrać nawet na oboju

Czytaj dalej
Fot. Jarosław Miłkowski
Jarosław Miłkowski

Muzykę fado z Portugalii można zagrać nawet na oboju

Jarosław Miłkowski

Daniel Bernardino to muzyk Filharmonii Gorzowskiej z Portugalii. Przez lata był zakochany w śpiewającej fado Cristinie Branco. Za kilkanaście tę światową gwiazdę przywiezie na koncert do Gorzowa.

6 marca w Teatrze im. Osterwy w Gorzowie wystąpi Cristina Branco. Słyszałem, że nie mogłeś w to uwierzyć. Rzadko się zdarza, by ktoś światowego formatu dawał koncerty w naszym mieście.
To jest wielka gwiazda. Ona jest bardzo bardzo znana w Portugalii. Trzeba jednak powiedzieć, że bardzo późno zaczynała karierę. Co ciekawe, rozpoczęła się ona od… Holandii, gdzie jej koncert okazał się wielkim sukcesem.
Dlaczego Polacy są zafascynowani muzyką fado?

Pozostało jeszcze 83% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Jarosław Miłkowski

Jestem dziennikarzem gorzowskiego działu miejskiego "Gazety Lubuskiej". Zajmuję się tym, co na co dzień dzieje się w Gorzowie - opisuję to, co dzieje się w magistracie, przyglądam się miejskim inwestycjom, jestem też blisko Czytelników. Często piszę teksty o problemach, z którymi mieszkańcy przychodzą do naszej redakcji w Gorzowie (Park 111, ul. Sikorskiego 111, II piętro). Poza tym bliskie mi są tematy związane z Kościołem. Od dzieciństwa jestem też miłośnikiem żużla, więc zajmuję się też tą dyscypliną sportu. Gdy żużlowcy rozgrywają sparingi, turnieje szkoleniowe a także jeżdżą w turniejach za granicą Polski, wybieram się tam z aparatem fotograficznym.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.