Leszek Kalinowski

My już nie mamy czasu czekać w długich kolejkach...

Marian Szymczak z Zielonej Góry walczy od lat, by poprawić opiekę nad Sybirakami i seniorami... Fot. Mariusz Kapała Marian Szymczak z Zielonej Góry walczy od lat, by poprawić opiekę nad Sybirakami i seniorami...
Leszek Kalinowski

Nie ma ważniejszej rzeczy niż zdrowie. Tymczasem właśnie w tej dziedzinie jest najwięcej do zrobienia. Sybirak Marian Szymczak w imieniu seniorów apeluje o szybkie zmiany, choćby tam, gdzie można coś jeszcze zrobić. - My nie mamy czasu czekać - mówi.

Około 90 procent Sybiraków to ludzie w wieku 85-90 i więcej lat. Schorowani, z przewlekłymi chorobami kręgosłupa, neurologicznymi…

Ale nie tylko o Sybiraków chodzi, społeczeństwo się starzeje. W kampanii wyborczej padło wiele obietnic, jak to wszyscy zauważają potrzebę wspierania seniorów, poprawę w służbie zdrowia. I co kandydaci w tej sprawie nie zrobią. Tak jest w każdej kampanii wyborczej. Lata mijają i niewiele się zmienia.

Pozostało jeszcze 86% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Leszek Kalinowski

Jestem dziennikarzem działu informacyjnego. W "Gazecie Lubuskiej" pracuję od 1991 roku. Najczęściej poruszam tematy związane z Zieloną Górą i oświatą (przez lata prowadziłem strony dla młodzieży "Alfowe bajerowanie" - pozdrawiam wszystkich Alfowiczów rozsianych dziś po świecie). Z wykształcenia jestem magistrem filologii polskiej. Ukończyłem też dziennikarstwo oraz logopedię, a także podyplomowe studia "Praktyczne aspekty pozyskiwania funduszy unijnych".

W związku z ciszą wyborczą komentarze zostały wyłączone, zapraszamy z powrotem w niedzielę wieczorem.

plus.gazetalubuska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2020 Polska Press Sp. z o.o.