Renata Hryniewicz

Myśliwi chcą przywrócić łowiectwu należny szacunek

Odgrywając sygnał, myśliwy okazuje szacunek zabitej zwierzynie Fot. Stowazryszenie Nowoczesnego Łowiectwa Pasjonaci Odgrywając sygnał, myśliwy okazuje szacunek zabitej zwierzynie
Renata Hryniewicz

Lubuscy myśliwi zawiązali Stowarzyszenie Nowoczesnego Łowiectwa „Pasjonaci”. Dlaczegoo? Przede wszystkim, żeby walczyć z wizerunkiem złych myśliwych i bronić dobrego imienia łowiectwa.

Stowarzyszenie formalnie zawiązało się w tym roku, nieoficjalnie działa od czterech lat.

- Jesteśmy odpowiedzią na zmiany, które czekają polskie łowiectwo i formą sprzeciwu wobec bezradności dawnych władz Polskiego Związku Łowieckiego, które nie potrafiły obronić dobrego imienia zwykłych myśliwych - mówi Mateusz Karkoszka, wiceburmistrz Strzelec Kraj., ale i wiceprezes stowarzyszenia i jeden z założycieli „Pasjonatów”.

Pozostało jeszcze 81% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Renata Hryniewicz

Moje działania reporterskie skupiają się na terenie powiatu słubickiego i sulęcińskiego. Szukam tu ludzi, miejsc, wydarzeń, o których warto pisać i je pokazywać. Szukam tematów, które niosą jakiś przekaz, pokazują ciekawe działania, ale także takich, w których poprzez nagłośnienie mogę pomóc rozwiązać problem. Zawsze staram się dociec prawdy wysłuchując różnych wariantów, jeśli chodzi o spór – wysłuchuję i opisuję obie strony. Staram się, żeby Czytelnik sam ocenił, po której stronie leży prawda. Można zgłosić mi każdy temat, każdy problem, każdą inicjatywę.
Jestem zawsze blisko ludzi i staram się spotykać z nimi osobiście, by ocenić sytuację, a w temacie ująć także emocje. Lubię pisać o ludziach i ich przeżyciach, pokazywać to, co w moim rejonie dzieje się dobrego, ale nie uciekam od spraw kontrowersyjnych, o czym nie raz przekonali się moi Czytelnicy.
Jestem optymistką i nigdy się nie załamuję. Wierzę, że zawsze jest jakieś wyjście. Lubię dobry żart i ludzi wesołych z pozytywną energią. Nie znoszę smutasów.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.