Na co turysta może liczyć w Gorzowie?

Czytaj dalej
Fot. Sandra Soczewa
Sandra Soczewa

Na co turysta może liczyć w Gorzowie?

Sandra Soczewa

- Najczęściej odwiedzają nas turyści z Polski i Niemiec. Ale ostatnio odwiedziła nas też pani ze Skandynawii - mówi Agnieszka Pospieszna.

Przyjeżdża turysta do Gorzowa i zgłasza się do punktu informacji turystycznej. Jakie otrzymuje wskazówki?
Turystom wręczamy broszurę wydaną przez miasto, w której zawarta jest mapa z dokładnymi instrukcjami, gdzie, co można i warto zobaczyć, ale też sami staramy się ich skierować w ciekawe miejsca.

Na pewno na tej liście znajduje się katedra. Co jeszcze?
(Uśmiech) Tak, katedra jest miejscem, które nie sposób przeoczyć i każdy spotkany gorzowianin wskazuje je turystom, jako nasz zabytek.

Innych miejsc nie polecamy?
Gdy turyści przychodzą do punktu, często są zdziwieni, że polecamy im tyle miejsc, bo od przechodniów wiedzieli o katedrze lub jeszcze dwóch miejscach.

Wracając do pytania: co warto zobaczyć w naszym mieście?
Już wymieniam: Most Staromiejski, replika tramwaju, pomniki - np. Jancarza, bulwar, nadbrzeże Warty, stadion, pole golfowe, teatr, filharmonię, murale, fontannę Pauckscha, Willę Schroedera, Spichlerz, dominantę...

Czyli dominantę powinniśmy traktować, jako miejsce warte pokazania, a nie wstydu?
Turyści bardzo dobrze oceniają dominantę. Nie spotkałam się jeszcze z krytyką, a wręcz przeciwnie. Polecam też zawsze, aby wejść na górę dominanty i zobaczyć Gorzów z tej perspektywy. Następnie dla porównania, namawiam do wejścia na wieżę katedralną. To dwie różne perspektywy, które pokazują nam inne oblicza miasta.

Na tych kilkunastu punktach kończą się atrakcje Gorzowa?
Absolutnie nie! Warto odwiedzić wszystkie wille w naszym mieście, bo pokazują one jego historię. Zachęcam też do odwiedzenia Jazz Klubu, który jest naszą wizytówką. Warto zwiedzić też nasze kościoły. A muzea to atrakcje dla dzieci i dorosłych. Do tego skwery, fontanny...

Ale gorzowianie tych walorów sami nie widzą.
To fakt. Często przychodzą mieszkańcy, do których przyjechali znajomi lub rodzina i nie wiedzą, co im pokazać. Mieszkamy tutaj, mijamy te miejsca codziennie i nie zdajemy sobie sprawy, że dla osób z innych miast jest tutaj wiele atrakcji. Dla małżeństwa Wenezuelki i Hiszpana świetnym miejscem był np. Bar Łabędź (śmiech). Byli pod wrażeniem tego miejsca. Dużym naszym atutem są też okolice. Zoo Safari, Park Dinozaurów, Park Drogowskazów, Park Kultur, Santok, Bogdaniec, Kłodawa, zamek w Międzyrzeczu i piękne jeziora. Jest w czym wybierać!

Co gdzie i jak?

Tutaj dowiesz się, co warto zobaczyć w Gorzowie i okolicy. Punkt informacji turystycznej znajduje się na parterze Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej przy ul. Sikorskiego.
Gdzie kupić pamiątki? Największy asortyment znajduje się w Askanie na parterze, w punkcie obsługi klienta. Sprzedaż pamiątek prowadzona jest też przy Okrąglaku.
A może przewodnik? W bibliotece, można poprosić o kontakt do miejskich przewodników, którzy umówią się naszą grupą na wycieczkę po mieście.

Sandra Soczewa

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.gazetalubuska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2020 Polska Press Sp. z o.o.