Na deptaku wystartował świąteczny jarmark

Czytaj dalej
Fot. Fot. PAWEŁ NIJAKI
Leszek Kalinowski

Na deptaku wystartował świąteczny jarmark

Leszek Kalinowski

W czwartek zielonogórski deptak zapełnił się świątecznymi stoiskami. Rozpoczął się jarmark bożonarodzeniowy. W niedzielę będzie miejska wigilia

- Lubię ten nasz jarmark, co roku czekam na niego z niecierpliwością. Bo zawsze kupuję tu oryginalne prezenty - mówi Regina Hawrysz. - Takich rzeczy w żadnym markecie się nie dostanie.

Zadowolona jest też Bernadeta Daniszewska, która stoi z drugiej strony stoiska. Do Zielonej Góry przyjechała z Bytnicy, by pokazać swoje oryginalne ozdoby.

- Tu nie chodzi o zarobek, ale dzielenie się z innymi swoją pasją. Sprawia mi to wielką radość - mówi pani Bernadeta i pokazuje swoje koronkowe anioły.

Zdaniem Violetty Barszczewskiej impreza mogłaby mieć jeszcze większy rozmach i zawierać więcej świątecznych atrakcji.

- Co prawda, we Wrocławiu jest większy jarmark, ale też Wrocław jest większym miastem - twierdzi jej chłopak Rafał Bogucki.

Jarmark bożonarodzeniowy możemy odwiedzać w godz. 12.00 - 19.00 do czwartku (22 grudnia). Swoje stroiki, anioły, haftowane obrusy, ozdoby choinkowe prezentują artyści i rękodzielnicy. Nie brakuje również artykułów potrzebnych do przygotowania i wzbogacenia potraw wigilijnych. Można tu też spróbować grzanego wina, dowiedzieć się jak przygotować trunek. Natomiast w niedzielę, 18 grudnia, zaplanowano miejską wigilię. Życzenia złożą ks. bp. Tadeusz Lityński, prezydent miasta Janusz Kubicki oraz po raz pierwszy w historii miejskich wigilii wojewoda Władysław Dajczak (godz. 15.30). Podczas wigilii w koncercie kolęd i pastorałek zaprezentują się uczniowie szkół podstawowych nr: 7, 11, 14; Zespół Flash ze SP nr 7; studia wokalne: Młodzieżowego Centrum Kultury i Edukacji „Dom Harcerza”, M2, Pstryk, Studio A z Zielonogórskiego Ośrodka Kultury; chóry: ZOK, Poco Serioso z Zespołu Edukacyjny nr 4, Chór Towarzystwa Śpiewaczego Cantemus Domino pod kierownictwem prof. Macieja Ogarka i Studiem Piosenki Erato. Już o godz. 13.00 rozpocznie się pełna słodkości wigilia dla najmłodszych.

Leszek Kalinowski

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.