Na Dni Ziemi Kożuchowskiej 2016 znów zawitają rycerze

Czytaj dalej
Fot. Pixabay
Jakub Nowak

Na Dni Ziemi Kożuchowskiej 2016 znów zawitają rycerze

Jakub Nowak

Już niedługo będziemy mogli cofnąć się do epoki Średniowiecza. Wielkimi krokami zbliża się do nas kolejny wielki turniej rycerski!

Wielkie turnieje, warsztaty rzemiosł dawnych, koncerty oraz... ponowne oblężenie zamku. W ramach Dni Ziemi Kożuchowskiej do gminy zawita już niedługo aż 300 odtwórców epoki Średniowiecza. Tegoroczna oferta święta prezentuje się bardzo bogato.

Impreza potrwa w sumie cztery dni

Jak zapowiadają już dziś organizatorzy, do miasta przybędą rycerze, którzy na czas jubileuszowego XX Turnieju Rycerskiego przywołają do Kożuchowa „ducha późnego Średniowiecza”. Największą atrakcją ma być oczywiście inscenizacja wielkiego oblężenia, która nawiązywać będzie do wydarzeń z roku 1476. To właśnie wtedy, po śmierci księcia Henryka XI Głogowskiego, pana kożuchowskiego zamku, który prawdopodobnie został otruty, twierdza była oblegana przez okrutnego księcia dolnośląskiego, Jana II Żagańskiego, zwanego przez niektórych historyków Szalonym.

Poza tym czekają nas oczywiście różnego rodzaju wydarzenia poboczne, jak turnieje konne, łucznicze, a także... strzały z armat.

Poza historią, nie zabraknie także czegoś dla fanów muzyki, Dni Ziemi Kożuchowskiej rozpoczną się w czwartkowy wieczór grą dźwięku i świateł, w wykonaniu Bachus Classical Orchestra, która da popis muzyki filmowej. Dzień później, podczas koncertu muzyki dawnej, na Rynku zabrzmią bębny, dudy, okaryny, flety oraz lira smyczkowa w wykonaniu grupy Jar. Na sobotni wieczór w parku miejskim zaśpiewa dla nas Jula a dzień później zaprezentują się grupy lokalne – szkoły, przedszkola, zespoły śpiewacze. Gwiazdą będzie Aleksandra Jabłonka. Pełny plan w ramce.

Czwartek, 26 maja:

Piątek, 27 maja:

Sobota, 28 maja:

Niedziela, 29 maja:

Jakub Nowak

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.