Łukasz Koleśnik

Na drogach praca już wre

Na drogach praca już wre Fot. Łukasz Koleśnik
Łukasz Koleśnik

Są pieniądze, buduje się drogi. Dzięki dofinansowaniu niektóre gminy rozpoczęły w tym roku duże inwestycje. Najbardziej cieszyć się mogą mieszkańcy Krosna Odrz.

To właśnie w Krośnie Odrza-ńskim rozpoczął się jeden z największych remontów drogowych. Mowa o modernizacji odcinka pomiędzy Łochowicami a stolicą powiatu. Starosta Mirosław Glaz podpisał kilka dni temu umowę z wojewodą Władysławem Dajczakiem. Dotyczyła ona pozyskania 800 tys. zł dofinansowania na wspomniany, wynoszący prawie 2 km odcinek. Wzmożone prace już trwają.

- Bardzo się cieszę, ponieważ często jeżdżę nad jezioro w Łochowicach. Przejazd do tej pory nie należał do wygodnych - stwierdza Marek Kłuciński.
To nie wszystkie remonty w mieście nad Odrą. Wkrótce powstanie droga do nowej komendy policji. Koszty tego przedsięwzięcia są naprawdę duże, ponieważ oszacowano je na blisko 3 mln zł. - Jest to droga praktycznie budowana od podstaw, wraz z nawierzchnią, chodnikami oraz instalacją podziemną - wyjaśnia burmistrz Marek Cebula. Podobnie jak starostwo, gmina starała się o dofinansowanie z urzędu wojewódzkiego i również kilka dni temu w Gorzowie doszło do podpisania umowy w wojewodą. Krosno Odrzańskie dostało 1,5 mln zł.

Znajdujemy się w środku listy, więc szanse na to, że dostaniemy pieniądze są niewielkie

Zaskakująco, to jedyne zadania w powiecie, które opierają się na „Programie rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019”, czyli dawnych „schetynówkach”. O dotację starała się jeszcze gmina Maszewo, która miała zamiar naprawić tragiczną drogę w Kor-czycowie. Pieniędzy jednak nie dostanie. - Znajdujemy się w środku listy, więc szanse na to, że dostaniemy pieniądze są niewielkie. Być może pod koniec roku, jak będą jakieś oszczędności, ale nie zamierzamy czekać - informuje wójt Dariusz Jarociński. Gmina musiała zredukować koszty modernizacji odcinka drogowego i ogłosiła przetarg. Jak przyznaje wójt, mieszkańcy czekają tam już zbyt długo na porządny przejazd.

A Gubin?_Ze „schetynówek” nie skorzystał, ale cały czas przygotowuje się do ogromnego projektu, dzięki któremu naprawi kilka ulic oraz wybuduje rondo. Miasto nie jest w stanie zrobić tego samotnie, więc współpracuje ze starostwem, urzędem wojewódzkim oraz miastem Guben. Tak dużego projektu i takiej współpracy jeszcze nie było.

Łukasz Koleśnik

Co robię?


Żadna tematyka mnie nie odstrasza. Biznes, polityka, sport, reportaże, fotoreportaże, relacje, newsy, historia. Dzięki temu też pogłębiam swoją wiedzę i doskonalę swoje umiejętności.


Największą satysfakcję z pracy mam wtedy, kiedy w jakiś sposób mogę pomóc. Dlatego często opisuję ludzi z problemami, chorych i potrzebujących oraz zachęcam do pomocy. I kiedy uda się pomóc nawet w najmniejszym stopniu, to jest plus. 


Działam głównie na terenie powiatu krośnieńskiego. Obecnie trzymam rękę na pulsie, jeśli chodzi o poszczególne inwestycje w regionie, jak chociażby przygotowywane podniesienie zabytkowego mostu w Krośnie Odrzańskim (Czy zabytkowy most w Krośnie Odrzańskim zostanie podniesiony w tym roku? To coraz mniej prawdopodobne), przyglądam się rozwojowi szpitala w regionie (Zachodnie Centrum Medyczne w końcu kupiło nowy rentgen do szpitala. Budynek w Gubinie doczeka się termomodernizacji).


Jak trafiłem do Gazety Lubuskiej?


W Gazecie Lubuskiej jestem zatrudniony od kwietnia 2015 roku. Wcześniej też pracowałem jak dziennikarz, głównie na terenie Gubina i okolic. Tam stawiałem też swoje pierwsze kroki w zawodzie, poznałem podstawy, złapałem kontakty.


Początkowo nie łączyłem swojej przyszłości z dziennikarstwem. Myślałem o informatyce albo aktorstwie (wiem, spory rozstrzał ;) ). Ostatecznie trafiłem jednak na studia do Wrocławia, gdzie studiowałem na kierunku Dziennikarstwo i komunikacja społeczna. Poszczęściło mi się i po studiach zacząłem pracę w zawodzie oraz trwam w nim do dziś.


O mnie


Jestem miłośnikiem piłki nożnej oraz koszykówki. Od lat zapalony kibic Borussii Dortmund. Łatwo się domyślić, że w wolnym czasie lubię oglądać mecze, ale nie tylko. Czytam książki. Głównie kryminały lub biografie. Kinomaniak. Oglądam filmy (fan Gwiezdnych Wojen, ale tych starych) i seriale (za dużo by wymieniać). Lubię czasem pobiegać (za rzadko, co po mnie widać ;) ). Tak w skrócie. To tyle :)

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.